čištění fasády firmy v plzni

Čištění fasád vrací budovám zašlou krásu

Když vznikne nový dům nebo veřejná budova, zpravidla vypadá krásně a všichni jsou unešení. Jak ale přibývají roky, fasáda se setkává s náporem nejrůznějších nečistot a za pár let může působit zašle. Řešením je čištění fasád.

Jiné to bude na samotě u lesa, jiné na kraji městečka a úplně jiné uprostřed velkého města. Ať už ale žijete kdekoli, jisté je, že dům nebude nikdy vypadat jako ve chvíli, kdy spatřil světlo světa. Každý den na něj totiž působí vzduch, který obsahuje prach, výfukové plyny a další nečistoty. A nakonec je tu ptactvo, které dokáže s krásou fasády pořádně zatočit.

Jak probíhá čištění fasád a kolik stojí?

Čištění fasád už dneska není nic neobvyklého. Vídat při něm můžete chlapíky na lešení
a plošinách. A někteří často mají horolezeckou výbavu, visí na laně a pracují, aniž by se zdržovali přípravou předchozích zmiňovaných způsobů.

I ceny bývají příznivé. U rodinných domů majitel platí sám, ale řeší menší plochu. Větší plochy paneláků a bytovek řeší družstvo nebo SVJ a u veřejných budov je pak financování jasné, stejně jako u firemních prostor.

Cena čištění fasády tlakovou vodou může začínat na 50 Kč/m2, ale bývá i vyšší v závislosti na tom, jak moc je fasáda zanešená. Než na to povoláte odborníka, je vhodné si ujasnit, jestli by nestálo za to zainvestovat i do nátěru (zhruba od 100 Kč/m2) nebo opravy fasády (cca od 600 Kč/m2). Co se opravdu hodí, to je impregnace fasád (po umytí). Ta může zabránit vzniku plísní a usazování nečistot. A zaplatit můžete třeba i jen 40 Kč/m2.

Vyberte si prověřenou firmu

Než si vyberete firmu, která čištění provede, ptejte se na používanou techniku, na postup
i odhad ceny, reference i zkušenosti z okolí. Tam, kde na čištění nestačíte sami (pokud se nechcete na vlastní triko pustit do očisty fasády na rodinném domě), se na profesionály skutečně budete muset obrátit. A výběr je dobré nepodcenit. Přece jen půjde o akci, která se nebude jen tak opakovat.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky

Odebírejte náš newsletter

Přidejte se do našeho email listu a nikdy vám nic neunikne.