dlažba na terasu dřevěného designu

Dlažba na terasu: Jak ji vybrat a co by rozhodně měla splňovat?

Moderní dlažby jsou fascinující nejen svým designovým provedením, ale i všestranností. Spousta těch interiérových splňuje i podmínky pro exteriérové umístění. Pokud tedy hledáte vhodnou dlažbu na terasu, podívejte se, na co se zaměřit.

Dlažba může dnes působit elegantně až luxusně, přirozeně a vkusně. Na trhu najdete pestrou škálu produktů v nejrůznějších imitacích, které více či méně povedeně napodobují materiály, jako je dřevo, kov, kámen nebo beton. Fantazii se tedy meze nekladou, ať už bydlíte na okraji velkého města, nebo na vsi. A mimochodem – hodí se i na balkón!

Abyste získali ty nejlepší produkty, obraťte se na prodejce, kteří se na trhu pohybují dlouho
a jejich jméno je prověřené. Tak můžete vybírat mezi úplnými skvosty!

Zaměřte se na mrazuvzdornost, protiskluznost a způsob pokládky

Dlažba na terasu by určitě měla být mrazuvzdorná. To si při výběru bez výjimky pohlídejte, jinak byste mohli být velice brzy nepříjemně překvapení.

Druhým důležitým parametrem je protiskluznost. Dlažba s protiskluzností třídy R9 bude stačit. Nemusíte se bát, že byste se po ní za mokra klouzali jako na zamrzlém rybníce.

Volit můžete i podle způsobu pokládky. Dlažba se dá lepit (pak ale může být potíž s výměnou, když dojde k nehodě), nebo ji můžete pokládat na terče – tady odpadá práce s lepidlem, a dokonce i se spárováním. Případná výměna poškozené dlaždice je pak snadná
a zvládnete ji i sami.

Dokonalý design pro každý styl

Jak už padlo, moderní dlažba na terasu může věrně napodobit celou řadu materiálů. Věřte, že návštěvy budou chvíli tápat, po čem to ve skutečnosti šlapou. Ke všemu bývá rektifikovaná, což znamená, že okem je odchylka ve velikosti jednotlivých dlaždic nerozeznatelná (nesmí být větší než 0,2 mm). Výsledek může být dokonalý.

Navíc si snadno sladíte interiér s exteriérem, budete-li chtít. Venkovní dlažba se totiž často používá i uvnitř, přímo v domě. Vizuální dojem se tím posouvá na nejvyšší příčku. Stačí si vybrat!

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky

Odebírejte náš newsletter

Přidejte se do našeho email listu a nikdy vám nic neunikne.