úklid domu od firmy Uklizeno za Vás

Je čas na hloubkový úklid domu! Přinášíme 5 tipů pro ten nejlepší začátek jara   

Jaro už je na spadnutí. Astronomicky začíná nový rok prvním jarním dnem, který se k nám přiblížil tak rychle, že jsme ještě nestačili vyklepat deky po zimě. Právě teď je nejvyšší čas starý rok uzavřít a pustit se s chutí do nového. Ten nejlepší způsob, jak se připravit na nové zážitky je vysmýčit všechno staré. Provést důkladný úklid domu může přinést ovoce nejen prostoru samotnému, ale také uklidit ve vaší hlavě. Dnes se podíváme na 5 tipů pro snadný úklid, na které možná zapomínáte. 

1/ Skříně

První, co se nabízí se změnou počasí jako nutnost, je úklid vašich skříní. Pomalu nastává vhodný čas na sklizení všech zimních věcí do spodních pater šatníků, a naopak vystavení všech letních, do těch horních pater. Stravte chvilku s každým kouskem a pokud jste ho celý rok, po všechna roční období neoblékli – pryč s ním. Všechno, co vám už nesedí, nedělá radost nebo jen čeká až jednou zhubnete (a tím vás frustruje) – dejte pryč. 

2/ Organizace, organizace, organizace

Není lepšího pocitu, než když máte doma pořádek, který je navíc přehledný. Ať už se bude jednat o zmíněný šatník, nebo třeba o špajz či koupelnovou skříňku… Vše rozdělte na sekce, které k sobě patří a dávají společně smysl. Můžete si pořídit třeba moderní průhledné boxy různých velikostí, které při organizování věcí udělají tu největší službu. Úklid domu se s organizací stane vaší oblíbenou činností. 

3/ Papíry 

Tak schválně. Kolik návodů ke spotřebičům máte ve zvláštní krabici? Ke spotřebičům, které už třeba dávno nevlastníte. Kolik smluv k produktům, které už dávno zanikly schraňujete? Jaké knihy už nikdy nebudete číst a stále vám zabírají místo v knihovně? A co nastřádané doklady z let, které už jsou dávno pryč? Zbytečné papíry použijte jako podpal při letním grilování. Tak alespoň udělají ještě službu. 

4/ Dekorace 

Vždycky když po létě přijde podzim, ocitnou se u vás doma skořicovo-dýňové svíčky. K tomu se na gauči a u postelí objeví deky. Povlečení se změní po pár týdnech na vánoční a možná někdo z vás má do teď v oknech světýlka. Už na nic nečekejte. Schovejte je na další sezónu a nechte do svého příbytku prostoupit jarní vánek. Přidejte jen vázu s křehkými svěžími tulipány. To bude úplně stačit. 

5/ Potraviny 

Možná se vám během konce roku nakupilo se spíži mnoho potravin, u kterých nestíháte průběžně sledovat datum spotřeby. Pokud máte velkou rodinnou lednici, občas se v tom zmatku něco zapomene i tam. Udělejte si čas a vyhoďte všechno, co už není poživatelné. Jisto jistě vám za to žaludek poděkuje. 

Hloubkový úklid domu

Popsali jsme si všechno, co je pro vás velmi osobní a měli byste se do toho pustit sami. Na všechno ostatní je ale vůbec nejlepší si jednoduše objednat firmu. Že nejste žádní boháči, abyste mohli „utrácet“ za úklid domu? A víte, že to nejdůležitější, co můžete získat, je v dnešní době čas? Co takhle naplánovat víkend s rodinou a hloubkový úklid nechat na někom, koho to baví a udělá to precizně?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky

Odebírejte náš newsletter

Přidejte se do našeho email listu a nikdy vám nic neunikne.