mramorové obklady nad kuchyňskou linkou

Obklady do kuchyně – jaké jsou letošní trendy?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Vznikají v ní lahodné domácí delikatesy a rodí se v ní vzpomínky. Vzpomínky na společné večeře, narozeninové oslavy, pečení vánočního cukroví i nejrůznější kuchařské experimenty. 

Čeká vás rekonstrukce kuchyně?

Chystáte rekonstrukci a čeká vás zařizování kuchyně? V tom případě nebudete řešit jen výběr samotné kuchyňské linky, ale i koupi podlahy a obkladů do kuchyně. Tentokrát se zaměříme na druhé zmiňované. Jaké jsou trendy ve světě kuchyňských obkladů?

Obklady do kuchyně vybírejte s rozmyslem. Než se vrhneme na designové trendy, musíme si uvědomit, že kuchyňské obklady musí být praktické. Ideálně by se měly snadno udržovat. Jejich povrch by neměl být příliš porézní, aby se z nich snadno omývaly nečistoty. Co si budeme povídat, všichni to známe. V kuchyni je stále co čistit. Nad sporákem se linou páry z hrnců, z pánvičky stříká olej a když si na kuchyňské lince posypete vál hladkou moukou, je mouka skoro všude. V takovou chvíli oceníte, když se dá obklad za kuchyňskou linkou snadno omýt.

Jaké obklady se hodí do kuchyně minimalistické a jaké do rustikální?

Obklady za kuchyňskou linku vybírejte s ohledem na celkové zařízení kuchyně. Kuchyňské linky rozlišujeme minimalistické, rustikální, skandinávské, klasické a případně linky v provensálském stylu, i když ty jsou v mnohém podobné těm rustikálním.

Pokud milujete minimalismus, i obklady za linkou by neměly být zdobné. Při zařizování v duchu moderního minimalismu si můžete dovolit i velkoformátové obklady, což se vám vyplatí již při zmíněné údržbě. Čím větší obkladačky jsou, tím méně vznikne ve výsledku spár. To znamená i snazší úklid.

Patchworkové a majolikové obklady sluší rustikální kuchyni

Rustikálním kuchyním naopak sluší menší obkladačky, které mají své romantické kouzlo. Velkým trendem letošního roku jsou patchworkové a majolikové obklady. Jsou designově velmi výrazné, proto je lepší to nepřehánět se zdobností ve zbytku kuchyně, ale pokud milujete rustikální interiéry, nebudete litovat.

Žhavým trendem kuchyňského designu, který se hodí téměř do každé kuchyně, jsou mozaiky. Vzhledem k tomu, že mozaiky mohou být jednobarevné, pestré i docela divoké, sluší kuchyním klasickým, které příjemně oživí, rustikálním i moderním. 

Zařizujete kuchyni a máte jasno ve výběru obkladů? Vsadíte na obklady velkoformátové nebo vás naopak okouzlili malé obkladačky v patchworkovém designu?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky

Odebírejte náš newsletter

Přidejte se do našeho email listu a nikdy vám nic neunikne.