projekt patrového rodinného domu od firmy EasyHomes

Projekty rodinných domů: 3 tipy v čem vám usnadní cestu zkušená projekční kancelář 

Ať chcete nebo ne, bez projektu prostě nelze započíst ani dokončit žádnou stavbu. Chystáte se stavět, rekonstruovat nebo třeba „jen“ zateplit dům? Nebo potřebujete pozemek rozparcelovat? Na všechno je bohužel potřeba projekt. Ale nebojte se! Nejste na to sami. Zárukou kvalitní projektové dokumentace je vždy zkušená projekční kancelář. Dnes se podíváme, v čem vám může usnadnit cestu k vysněnému domu. 

  1. Geodetické měření 

K čemu vlastně potřebujete geodeta? Hlavně proto, aby celý pozemek proměřil. Zpracoval geometrické plány a vytyčení hranice pozemku. Také vyznačuje stavby v katastru nemovitostí. Dává dohromady mapové podklady pro stavební projekty rodinných domů. Zaměřuje inženýrské sítě nadzemního i podzemního vedení. Geodeti vám zajistí a poskytnou informace týkající se údajů o katastrálním území, parcelách, stavbách, bytových i nebytových prostorách, jejich vlastnictví, oprávnění a právních vztazích.

  1. Průkaz energetické náročnosti budovy

Lidově se mu říká „energetický štítek“. Označení zase až tak správné není, často se zaměňuje se štítky pro spotřebiče, ale to je teď vedlejší. K čemu je PENB důležitý a proč jej budeme potřebovat k projektu? Zákon o hospodaření s energií, který jde ruku v ruce s celosvětovým plánem efektivního hospodaření s energií ukládá povinnost tento průkaz vlastnit. Je třeba se posouvat stále blíže k udržitelnosti, i v případě stavebnictví. Proto i vy budete muset doložit celou energetickou náročnost budovy. 

  1. Vyřízení dotací 

Dotace od státu jsou velkým pomocníkem při stavbě nebo rekonstrukci domu. Když se nebudete bát vyřizování, můžete dosáhnout na zajímavé částky, jež vám usnadní třeba nákup nových oken, studniční vrt, tepelné čerpadlo a mnoho dalšího. Pokud je to jen trochu možné, využijte, co se dá. Ušetřit díky dotacím můžete až stovky tisíc. Což se v celkové ceně stavby bude určitě hodit. 

To sám nezvládnu

Pokud se jedná o projekty rodinných domů a všechny papíry, povolení, měření… může se vám snadno zatočit hlava a brzy si budete ve změti úřadů připadat bezmocní. Jak jsme ale zmínili na začátku, nemusíte na to být sami. Když zvolíte kvalitní projekční kancelář, která má zkušenosti a za sebou spousty spokojených zákazníků, mohou snadno všechno potřebné vyřídit za vás. My máme skvělé zkušenosti se společností EasyHomes Solutions s.r.o. Tak co, pustíte se do toho sami, nebo si necháte poradit od profíků? 

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky

Odebírejte náš newsletter

Přidejte se do našeho email listu a nikdy vám nic neunikne.