Ruční mytí auta ruka drží hadřík y myje auto

Ruční mytí aut nebo myčka s kartáči – co vítězí?

Máte auto? A myjete ho ručně? Milovníci aut chtějí své čtyřkolové parťáky udržovat v čistotě, to je jasné. Usazená špína, posypová sůl, bahno a další nečistoty se negativně podepisují na karoserii, a tím v neposlední řadě snižují i hodnotu vozu.

A když už je řeč o mytí – jste zastánci ručního mytí aut, mytí v bezkontaktní myčce nebo raději pohodlně vjedete do automyčky s kartáči? A co je nejlepší pro vaše auto?

Mytí v myčce s kartáči je jednoduché, ale není důkladné ani šetrné

Asi nejpopulárnějším způsobem mytí aut u nás je mytí v automatické myčce. Najdete je na každém rohu, nejčastěji u čerpacích stanic. Vyberete si program, vjedete dovnitř a za pár minut máte umyto. Je to rychlé a jednoduché. Navíc vás to nebude stát jmění – podle vybraného programu. Odborníci a zarytí milovníci aut se však shodují na tom, že se kartáče automatických myček mohou negativně podepsat na laku karoserie.

Navíc se nejedná zrovna o zvlášť důkladnou metodu. Máte sice za pár minut „hotovo“, ale při mytí v kartáčové myčce se kartáče nedostanou do všech zákoutí. „Ušetřeny“ tak zůstanou zrcátka, kliky atd. Zároveň se často ani nezbavíte ulpělých nečistot a hmyzu z čelního skla. 

Bezkontaktní myčky jsou zajímavým kompromisem

Stále větší oblibě se těší bezkontaktní myčky, které zvláště ve větších městech vyrůstají jako houby po dešti. Samoobslužné mytí je cenově dostupné a nadšený milovník aut má nad pečlivostí a důkladností mytí kontrolu – vždyť ho provádí sám. Prvních pár návštěv může být trochu rozpačitých – chce to najít správný grif a rytmus. Po jedné či dvou návštěvách ale získáte představu, jaký obnos do automatu hned ze začátku vložit. Za chvíli se ale „proškolíte“ a celé mytí zvládnete do 10 minut. 

Mytí v bezkontaktní myčce je rozhodně skvělé, pokud chcete umýt exteriér vozu, máte právě cca čtvrt hodinku a nejste vyšňoření na svatbu, nebo do práce. 

Ručnímu mytí aut se nic nevyrovná

Co ale dělat, když chcete dát svůj vůz pořádně do pucu a umýt i interiér? Často při mytí auta dbáme jen na to, aby se lesklo zvenčí. Zapomínáme při tom na interiér. Čistota interiéru je ale stejně důležitá. Vždyť je to prostředí, ve kterém žijeme a které tedy ovlivňuje i naše zdraví. Pravidelné čištění interiéru je důležité i kvůli eliminaci prachu a alergenů.

Ruční mytí aut od profesionálů je něco úplně jiného. Projet automyčkou je sice pohodlné, ale nešetrné k laku vozu. Může dojít k poničení laku a na karoserii často zůstávají nevzhledné stopy. Profesionálové v detailingovém centrum exteriér vozu nejdřív důkladně omyjí a odstraní ručně veškeré nečistoty (včetně hmyzu). Když je karoserie dokonale čistá, přichází na řadu leštění oken a voskování. Při ručním mytí se nevynechávají ani dveře a prahové prostory. Navíc si k ručnímu mytí můžete připlatit i za interiérové čištění, které probíhá parou – tedy velmi šetrně!

Dejte své auto do pucu, než vyrazíte na dovolenou!

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky

Odebírejte náš newsletter

Přidejte se do našeho email listu a nikdy vám nic neunikne.