sleva na kotníkové boty eshopu trendy shoes

3 praktické rady pro výběr zimní obuvi. Proč jsou kotníkové boty nejoblíbenější? 

Dneska se podíváme zblízka na to, jak poznat kvalitní zimní botu. Probereme 3 okruhy, na které bychom se měli při výběru zaměřit. Je lepší bota vysoká, kožená, nebo s gumovými prvky? A co péče, jak se starat nejen o kůži a na co dát pozor? 

  1. Město, vesnice, příroda 

První parametr je jasný. Napřed si ujasněte, pro jakou příležitost se chystáte boty pořizovat. Budete chodit po městě? Žijete na vesnici? Mají být uzpůsobené pro procházky v přírodě? Vzhled má být spíše reprezentativní, sportovní nebo praktický? A další a další…

Většina z nás žije ve městech a jezdí v autech nebo v hromadné dopravě. V těchto případech jsou pro každodenní nošení nejlepším výběrem kotníkové boty. Seženete jak lakované na podpatku, tak vyhřívané s protiskluzovou podrážkou. Ve městech se většinou sníh rychle ušlape, a tak není potřeba chránit své nohy až po kolena. Bohatě postačí lehce nad kotník. Zahřejí nás a zároveň chrání před nechtěnou vlhkostí. Obuv je také bezpečná. Svou výškou tvoří dostatečnou oporu pro váš kotník, a tak lépe předchází zranění způsobené chůzí po sněhu nebo ledu. 

Pokud žijete na vesnici nebo ve vybrané obuvi hodláte chodit spíše do přírody, nebo využívat na občasné nošení, bude pro vás lepší – typ kozačka. Vyšší obuv je vhodnější pro místa, která bývají více zasněžená, tvoří se zde silnější vrstvy ledu, které se neprosypávají solí. Boty pod kolena fungují jako pomyslná ortéza a spíše tak při pádu zabrání zranění. Výběr je samozřejmě vždycky a pouze na vás a vašem vkusu. Obuv musí vyhovovat hlavně vašim potřebám.

  1. Materiál, podrážka, impregnace 

Na trhu je mnoho bot, vyrobených z mnoha materiálů. Často se mezi sebou kombinují. Nejčastěji používaná je kůže. Hned dalšími v řadě jsou koženka, umělé vlákno, guma a občasné plastové prvky. Kožené boty jsou super. Dokáží dýchat. Kůže je také částečně přirozeně voděodolná, ale pozor, musíte se o ni starat. Vždycky používejte doporučenou péči. Tedy krém na boty, ale hlavně impregnaci. Tu používejte vždy, ať se jedná o jakýkoliv materiál! Počasí je v zimě velmi proměnlivé. Máme tady déšť, sníh, roztávající sníh a také led. Bota tedy musí být odolná všem těmto vlivům. Být nepromokavá, a prodyšná. Potřebuje protiskluzovou podrážku, tvarovanou tak, aby odváděla sníh a neklouzala. 

  1. Švy, zapínání, konstrukce

Když vybíráte botu, podívejte se, kolik má švů. Pokud je jich příliš, může to později zapříčinit, že bota ztratí svou odolnost. Obecně platí, čím méně švů, tím lépe. Co se týče zapínání, pokud jde o boty do přírody, lepší bude klasické šněrování. Zpevní vaši nohu tak, aby měla podporu po celou dobu chůze, jakkoli náročným povrchem. Dívejte se pozorně na tvar konstrukce boty. Někteří z nás mají široký nárt, jiní zase vysoký nebo úzký. Dbejte při výběru hlavně na pohodlí. Vzhled je až druhořadý. 

Kde hledat? 

Potřebujete poradit od někoho, kdo botám opravdu rozumí ale nechce se vám do kamenného obchodu? Objednejte si boty jednoduše online. Firma Trendy Shoes má příjemný a velmi přehledný e-shop. Nejde jen o nákup bot. Pokud se na ně obrátíte, ať už telefonicky nebo emailem, velmi rádi vám poradí. Tak na co čekáte? Kozačky nebo kotníkové boty? Zima už je v polovině, je čas jednat hned teď.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky