nátěr fasády rodinného domu na Bolevci

5 důležitých kroků pro nátěry fasád

Vlastníte nemovitost už delší dobu. Od poslední renovace fasády uplynulo tolik let. Ani nevíte kolik. Je to znát na první pohled. Chtěli byste do plánů na příští léto zahrnout nátěry fasád, aby váš dům vypadal zase jako nový? Pojďme se podívat na 5 kroků, které jsou potřeba dodržet, pokud se chystáte na renovaci fasády. 

Krok číslo 1: Pohled zblízka 

Je to jednoduché. Tak jako při dalších činnostech je i tady prvořadé provést důkladný průzkum. Zda je vaše fasáda zralá na kompletní renovaci, nebo postačí jen nový nátěr. Není to viditelné pouhým okem. Je nutné provést praktickou zkoušku. Zkuste napřed přejet rukou po fasádě. Drolí se nebo z ní odpadávají kousky? Pokud ano, je nutné dále zjistit pevnost stávající omítky. Zkuste trik s lepící páskou. Nalepte pruh na fasádu a prudce trhněte. Pokud vám omítka zůstane na pásce. Je jasno. 

Krok číslo 2: Důkladné čištění a test voděodolnosti 

Ať jste prošli prvním testem na výbornou, nebo stojíte před faktem, že vás čeká důkladná oprava, čištění se nevyhnete. Jestli se omítka loupe a opadává, očistěte ji raději na sucho. Na pomoc si vezměte třeba kartáč nebo smeták. Omítka, která vydržela první test, by měla projít pro jistotu zátěžovým druhým kolem. Zkuste ji vyčistit vysokotlakým čističem, nebo hadicí. V obou případech použijte vodu. Pokud je fasáda v pořádku, bude stačit nový nátěr. Jestli se objeví fleky, které ne a ne vyschnout, je potřeba důkladná oprava podkladu. 

Krok číslo 3: Oprava 

Objevili jste praskliny? Před tím, než přijdou na řadu nátěry fasád, je nutné zahladit všechny stopy. Tedy opravit nalezené díry, praskliny a škrábance v omítce. Pomůže vám hmota na opravu prasklin. Tu najdete v každé prodejně s barvami. Můžeme doporučit třeba spolehlivý e-shop Ecolor.cz

Krok číslo 4: Penetrace 

Jedním z nejdůležitějších kroků při renovaci fasády je použití penetrace. Ta zajistí odolnost proti vodě i dešti a prodlouží barvě životnost. 

Krok číslo 5: Nový kabát 

Je na čase zvolit si odstín, který nejlépe sedí k vašemu domu. Dále bude potřeba sehnat lešení. Pár přátel na pomoc. Vyhradit si pár dní volna a taky procvičit paže. Co byste řekli na to, kdyby nátěry fasád provedla firma, která se na to specializuje? Lešení má vlastní. Partu také. A k tomu hromadu zkušeností. Celý tento proces může realizovat za vás. Možná i proto se Plzeňská firma jmenuje Vyskyzavas.cz. Poptejte renovaci své fasády ještě dnes. Na jaře už na vás nemusí zbýt místo. 

..Meta: Chtěli byste do plánů na příští léto zahrnout nátěry fasád, aby váš dům vypadal zase jako nový? Pojďme se podívat na 5 kroků, které jsou potřeba dodržet, pokud se chystáte na renovaci fasády.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest