jeden z nabízených domů s pozemkem od realitní kanceláře Plzeň - ehsreality.cz

5 podmínek, na jejichž základě vybírat realitní kancelář. Plzeň má jednu s výhodami navíc.

Nevíte, jak se v této době orientovat v realitních kancelářích? Nedivíme se. V České republice je jich něco kolem 3 000. Jak si vybrat tu správnou a podle čeho se řídit? Dnes se podíváme na 5 zajímavých podmínek, na jejichž základě si můžete realitku snáze vybrat. 

1.podmínka: Není to jen o značce 

Vybírat pouze podle zvučných jmen nebo reklamy není stěžejní. Někdy i ta nejznámější realitní kancelář nedělá čisté obchody. Někdy se snáze ve velké firmě skryjí reklamace. Nevybírejte pouze tu nejznámější značku. Vždy je to o pocitu a referencích. 

2.podmínka: Zkušení makléři

I když vybíráte podle názvu nebo zkušeností druhých, vždy je to o lidech. Proto je nejdůležitější vybrat si takového makléře, se kterým budete spokojeni a který má dlouholeté zkušenosti v realitách. Pokud vám po první schůzce nebude jeho přístup sedět, nenavazujte spolupráci. 

3.podmínka: Zázemí a web

Má realitka své prostory s kancelářemi? Má webové stránky nebo podniká takzvaně na koleni? Pokud nemá své zázemí ani třeba webové stránky, nejspíš moc nevydělává a nemá tolik zkušeností s prodejem nemovitostí. Nebude tedy působit zrovna dvakrát spolehlivě. 

4.podmínka: Reference a reklamace 

Jaké hodnocení realitní kancelář má? Nebo přímo její makléři. Jak řeší reklamace? Má etický kodex? Je dobré si tyto informace před započetím spolupráce vyhledat. Výběr podle referencí nebo doporučení se v tomto případě opravdu vyplatí. Pátrejte na internetu a uvidíte, co se dozvíte.

5.podmínka: Ostatní možnosti 

Vybírat můžete i na základě dalších parametrů. Vyhledat si můžete například na základě historie působení na trhu, hospodaření společnosti, historie kvalifikace makléřů. Můžete se poptat po známých. Nebo dát na intuici a svůj pocit. 

Naše zkušenost

My jsme nevybírali podle značky, ale podle dobrých zkušeností. Realitní kancelář Plzeň – EHS reality nás překvapila tím, že nabídla služby navíc. Když jsme našli pozemek bez vody, elektřiny i příjezdové cesty, EHS pro nás zařídila jak zasíťování, tak i stavební povolení. Tím že má EHS základ ve firmě Easy Homes Solutions, která staví moderní dřevostavby, tak má zkušenosti ze všech stran. Přesvědčte se sami.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest