sluneční plachta na luxusní zahradě s bazénem

6 výhod, které do vaší zahrady přináší sluneční plachty

Sluníčko se pomalu vrací do našich končin. Velmi prospěšný vitamin D se pomalu znovu objevuje, aby působil blahodárně nejen na naši kůži. Psychické rozpoložení se mění. Najednou se častěji usmíváme a život opět vnímáme všemi smysly. Přiznejme si to. Všichni milujeme sluníčko a když je s námi, život je prostě a jednoduše veselejší. Jsou ale chvíle, kdy se před jeho paprsky potřebujeme skrýt. Dnes se podíváme na to, proč jsou sluneční plachty tak oblíbené a jaké výhody vám i vaší zahradě mohou přinést.

  1. Sluníčko zůstane na vaší straně

Počkat počkat, jak to že sluníčko zůstane, když před ním mají sluneční plachty chránit? Hned to vysvětlíme. Představte si stínění terasy, které celý prostor utemuje natolik, že v tu chvíli přestáváte vnímat, že je vlastně venku hezké počasí. Tohle plachty nedělají. Díky textilii pořád víte, že je kolem vás krásný den. 

  1. Přizpůsobí se aktuálnímu počasí

Plachty jsou velmi chytré. Díky senzorům, které snímají sluníčko, déšť nebo třeba vítr se vždy přizpůsobí dané situaci. A to sami od sebe, vy nemusíte dělat nic. 

  1. Příjemný stín po celou sezónu 

Jak jsme již zmínili výše, sluneční plachty odolávají rozličnému počasí. Můžete je tedy nechat žít si tak nějak vlastním životem, podle toho, jak je zrovna venku. Po celou sezónu se nastavují tak, aby vám poskytovali příjemný stín. 

  1. Intimita 

Nemusíte být introverti, abyste si přáli být občas sami a mít soukromí. V dnešní době je s námi vždycky nějaký ten mobil a málo kdy jsme skutečně sami. Díky plachtám se můžeme schovat nejen před sluníčkem, ale třeba i před sousedy a vyhranit si tak trochu intimity pro sebe. 

  1. Volba tvaru a barvy

Je vám jasné že doby, kdy byl výběr ze dvou druhů už jsou pasé. Každý z nás má jiný vkus i jiné potřeby. A to se učíme vzájemně respektovat a nesoudit. Proto i nabídka barev, materiálů a tvarů je při výběru sluneční plachty opravdu hojná. 

  1. Praktické možnosti

Samozřejmě je na výběr i druh ovládání. Vždy si můžete zvolit, zda bude sluneční plachta statická nebo stahovací. A k tomu také manuální nebo motorické rolování. Volba je jen na vás. Vše jde kombinovat se vším.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky