špinavé auto s kapotou pokrytou listy

Čištění aut Plzeň: Už víte, jaké máte možnosti?

Taky už vás nudí, jak v každém druhém článku čtete o tom, že s přicházejícím jarem je čas dát svůj vůz do kupy? Vždyť to všichni víme, že jo? Je to holý fakt, budeme se do toho muset pustit. Nikdo nám ale neřekne, do čeho se vlastně konkrétně máme pustit. Umýt auto hlavně z venku, nebo také zevnitř? Je potřeba zvolit nějakou speciální formu údržby? Na všechny možnosti, se dnes podíváme. 

Čištění interiérů 

Vždycky, ať cokoliv z venku vypadá sebe lépe, je nejdůležitější, co se nachází uvnitř. To platí jak u lidí, tak u automobilů. Okolí sice vidí nablýskané auto, ale vy trávíte všechen čas za volantem. Když bychom srovnali, jak často uklízíme doma a jak ve vozidle… je to docela rozdíl, že? Přitom na obou místech se zdržujeme denně. Zaměřme se tedy na interiér. Základ jsou sedačky. Právě v nich se drží nejvíce bakterií, roztočů či virů. Díky parnímu čističi se s nimi můžeme na delší dobu rozloučit. Další, co bychom neměli opomenout, je čalounění stropní. Důvod je stejný. Nevěřili byste, jak často se na strop zapomíná. Dále přístrojová deska. Všechna tlačítka je potřeba pečlivě očistit. Častým používáním při různých okolnostech mohou být umaštěné, olepené… a to tvoří doslova ornou půdu pro usazování prachu a tvorbu dalších bakterií. Nezapomeňte na volant a pedály. Jen dejte pozor, abyste nepoužili čistící prostředek na bázi oleje či mazlavého mýdla. Následky mohou být velmi nebezpečné. Koberečky a podlaha jsou jasné. 

Exteriér 

Teď se podíváme na auto z venku. Nejde jen o nablýskaný lak bez škrábanců. Čistota na dotek či otěr vás potěší, když budete otevírat kufr, nebo se ve světlém oblečení otřete o karoserii. Dále bychom neměli zapomínat na skla. Bezpečnost, kterou zaručují díky bezchybné viditelnosti bychom měli udržovat pravidelně. Přes zimu trpěly také naše kola a disky. Vyplatí se na nich zapracovat. Co ještě? Nechte renovovat světlomety. A to jak přední, tak zadní. Zase se vracíme k té bezpečnosti. Shodneme se, že ta je v autě úplně nejdůležitější. Dobrá viditelnost za tmy nás podpoří při večerních či nočních cestách. 

Nebuďte na to sami 

Tento výčet vás možná uvedl do rozpaků. Kolik práce vás na voze aktuálně čeká… možná to zabere více času, než jste předpokládali. A co autokosmetika? Možná vás bude stát více financí, než jste počítali. Co takhle vyzkoušet službu čištění aut? Plzeň má na Domažlické třídě detailingové centrum, kde zajistí všechno, co jsme v článku zmínili. Stačí jim auto svěřit do péče. Je jen na vás, zda se rozhodnete využít vnitřní i vnější čištění, nebo pro zatím zvolíte pouze jednu z variant.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky