oranžový dům po důkladném čištění fasády

Čištění fasád: Zbavte se řas, plísní a nečistot jednou pro vždy! 

Vlastníte rodinný dům, chatu nebo rovnou dům bytový? Pokud ano, jistě jste se už setkali s nánosy různých nečistot, plísní nebo lišejníků na fasádě. Rozrůstání se může stát problémem, a naopak přes fasádu velmi znečištěnou můžete snadno přehlédnout její nedostatky. Jak ale o externí zdi domu vhodně pečovat? Na to se dnes podíváme. 

Řasy, mechy a lišejníky

Jak se vlastně na povrch zdi dostanou takové řasy, nebo lišejníky? Jednoduše. Jejich spory létají vzduchem a snadno se v pórech fasády usadí. Ať už se jedná o šlechtěné omítky nebo běžné nátěry. Zelenající se fasáda, jež porůstá mechem není nic pěkného. Navíc se za čas může mech dostat do hloubky a tam vnášet vlhkost. A co způsobí přemíra vlhkosti? 

Plísně 

Když se na vaší fasádě objevují plísně, může to být z mnoha důvodů. Jednak stejně jako výše zmíněné mechy a řasy se mohou na zeď dostat vzdušným přenosem. Nebo tedy prorůstáním do hloubky. Ale také se často jedná o hloubkový problém, kdy není fasáda dlouhodobě vyspravena, nebo její podloží není v pořádku. Trpí z přebytečné vlhkosti, která se často vyskytuje už problémem v základech stavby. 

Nečistoty 

Tak tady je to jasné. Prach, pyl či jiné nečistoty, třeba z blízké silnice a výparů z automobilů. Nebo smog ve větších městech. Také povětrnostní podmínky, nebo nedávné stavební a zahradní úpravy. Znečistit ji je snadné a také se jedná o tu nejsnažší možnost pro čištění fasád

Jak na to? 

Jistě víte, že se ve většině případů pro čištění fasád používá vysokotlaký čistič. Otázkou je, jaký styl čištění vyhovuje zrovna té vaší. Nepoškodí jí a nenaděláte více škody než užitku. Jakou teplotu by měla mít voda? Jaký tlak byste měli pro vaši konkrétní fasádu nastavit? A jaký dodatečný nátěr použít? Nevíte? To vůbec nevadí! Nejlepší, co můžete pro krásu a dlouhou životnost vašeho domu a jeho fasády udělat, je zamluvit si profíky, kteří ví. 

Na koho se obrátit

Po očištění fasády můžete i velmi dobře zjistit její aktuální stav. To pomůže pro vyspravení a předcházení plísní nebo zmíněných mechů, lišejníků a nečistot. Vhodný nátěr může těmto vadám jednoduše předcházet. Pokud ale nejste stavař, nebo tomu jednoduše nerozumíte, není to žádná ostuda. Třeba firma Výškyzavas.cz si poradí s veškerou problematikou. Ať už se jedná o čištění fasád nebo jejich revitalizaci, můžeme je vřele doporučit. Tak jak se k tomu postavíte Vy? Z lešení a v nevědomosti nebo se ze země s kávou v ruce budete dívat, že to jde jako po másle?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky