Čištění okapů

Čištění okapů – výškové práce, které zvládnete i sami

Kolem domu je pořád dost práce. Když nepečujete o zahradu, nenatíráte plot, nebo neopravujete fasádu, stačí, aby zafoukal vítr a zapršelo a je nejvyšší čas vyčistit okapy.

U doma u lesa se budou okapy více zanášet

Jak často byste měli okapy čistit? To nelze s jistotou říci. Záleží totiž na mnoha faktorech. U rodinného domu ve městě postačí, když se na čištění okapů vrhnete dvakrát do roka. Pokud ale bydlíte na vesnici, nebo například u lesa, je pravděpodobné, že se budou okapy více zanášet. Listí a jehličí z lesa zaplní okapy rychlostí blesku. Stačí pár přívalových dešťů a bouřek, které zatřesou s nedalekými stromy, a máte o zábavu postaráno.

Pravidelné čištění okapů je nutné kvůli prevenci poškození

Pravidelné čistění okapů vám pomůže předejít ucpávání okapových svodů, odtokových kanálků, poškození říms a dalším poškozením. Udělejte si na něj jednou za čas chvilku. Minimálně když si všimnete, že se zase jednou za okny „žení všichni čerti“, budete vědět, že v příštích dnech bude ideální vylézt po žebříku ke střeše a vyčistit okapy.

Výškové práce pro ty, kteří se nebojí po žebříku

Pokud se nebojíte výšek, můžete se do čištění pustit sami. Řekli bychom, že se jedná o takové výškové práce pro začátečníky. Zvládnete je i sami, pokud vám nechybí odvaha a šikovnost. Někdo používá speciální čističe okapů, které mají na jednom konci škrabku a na druhém smetáček. Minimalistům postačí běžný žebřík, lopatka, kyblík a rukavice. 

Pokud se vám do čištění okapů nechce, přizvěte k práci profesionály. Výškoví pracovníci s dlouholetými zkušenostmi vám vyčistí okapy účinně a zároveň šetrně. Odstranění veškerých organických i anorganických nečistot bude provedeno bez toho, aby došlo k jakémukoliv poškození vašich okapů. Výhodou práce profesionálů je, že nemusí zůstat u pouhého čištění. Profíci vám mohou okapy rovnou i natřít, aby zvýšili jejich životnost.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest