velkoformátová dlažba v koupelně

Dlažby do koupelny - oceníte ty velkoformátové!

Zařizování koupelny není nic lehkého, i když se to tak na první pohled může zdát. Možná si představujete, že zajedete do prvního koupelnové studia a vyberete “na první dobrou”. Není to ale tak jednoduché. Kromě designu, vemte v potaz i to, jak je dlažba praktická.

Módní koupelnové dlažby jsou opravdu oslňující

První, co vás možná při výběru zarazí, je široký sortiment. Pokud nejste bytový designér, tak nezařizujete koupelnu každý den. Jakmile po letech projdete dveřmi koupelnového studia, jste jako ve snách. Dnešní trh je doslova zahlcen koupelnovými trendy a všechny mají něco do sebe. Aktuálně jsou v módě mramorové obklady a dlažby, florální tapetové vzory, dlažby v imitaci betonu a samozřejmě i nestárnoucí neutrální přírodní tóny

Možná máte o designu dlažby do koupelny jasno. Ale zvažovali jste i praktickou stránku? 

Dlažby do koupelny se musí snadno udržovat

Dlažba do koupelny musí být praktická a funkční. Nesmí klouzat a měla by se ideálně snadno udržovat. Koupelna je zkrátka oázou. Jdete si do ní odpočinout, zrelaxovat se, ale také očekáváte, že bude hygienicky čistá. Údržba je tedy základ. 

Máme pro vás dva tipy

Z hlediska údržby pro vás máme dva tipy. Vybírejte dlažbu rektifikovanou a velkoformátovou. Obojí dohromady znamená jedno – minimum spár. S velkoformátovými dlaždicemi je to jasné. Čím větší dlaždice, tím méně bude v dlažbě spár

Co je rektifikovaná dlažba?

Slyšeli jste už ale o rektifikované dlažbě? U rektifikovaných dlaždic jsou hrany zabrušovány do pravého úhlu s důrazem na absolutní dokonalost. Ve výsledku je tedy jedna dlaždice jako druhá. To u běžné dlažby, i když si toho na první pohled nevšimnete, není samozřejmostí. Pokud se dlaždice liší, vzniká mezi nimi větší spára. U rektifikovaných dlaždic dosáhneme při pokládce opravdu úzké spáry. Výsledek působí dokonale i z estetického hlediska.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest