žlutý vysavač jako pomocník pro úklid domácnosti

Jak na efektivní úklid domácnosti? Vytvořte si plán!

Úklid domu může být velmi skličujícím úkolem, na který nezbývá při rychlém životním tempu čas. Přemýšlíte, jak údržbu domácnosti zvládnout lépe? Zkuste si vytvořit úklidový plán! Dnes se podíváme, jak na to. 

Seznam oblastí

Začněte tím, že si vytvoříte seznam všech oblastí, které je potřeba pravidelně udržovat. Pokud vás baví organizace, můžete je ještě seřadit podle důležitosti. Začněte místností, kterou používáte nejvíce a nepořádek se v ní tvoří nejčastěji. Někdy to bývá kuchyně, někdy obývací pokoj. Je to jen na vás. Rozhodně ale nezapomínejte na koupelnu. Dané místnosti si potom rozdělte na menší úkoly, které můžete zvládnout mezi ostatními činnostmi a budou pro vás tak ve změti dalších denních úkolů méně zahlcující. Když budete mít připravený plán, můžete snáze dosáhnout stavu, kdy bude každá místnost v domě dokonale čistá. 

Efektivní pomůcky

Použití správných čistících nástrojů a přípravků může také významně ovlivnit úklid domácnosti. Investujte do vysoce kvalitních čisticích prostředků a strojů, které jsou speciálně navrženy pro různé povrchy, které se chystáte čistit. Použijte například hadřík z mikrovlákna na utírání prachu a vysavač s různými nástavci na čištění koberců a těžko dostupných míst. Čím více tzv. „vychytávek“ daná věc bude mít, tím více vás bude úklid bavit. Pokud se chcete namotivovat, je možné započít udržitelnější cestu vašeho života a přidat ekologické čistící prostředky. 

Paní na úklid není jen pro bohaté

Další účinnou strategií pro úklid domácnosti je to jednoduše nechat na někom, koho to baví a věnovat se v životě jiným věcem. Pod pojmem paní na úklid si možná představíte služku, která po vás bude odnášet špinavé talíře. Tak to ale nemyslíme. Je možnost objednat si firmu, která bude uklízet za vás. Pomůže vám s údržbou bytu či domu, a to za velmi přijatelné peníze. Pokud si tedy nechcete vytvářet plány, nakupovat drahé nástroje a trávit většinu času s hadrem v ruce… Zkuste to. My můžeme doporučit firmu s příhodným názvem – Uklizenozavas.cz. Sídlí v Plzni na Domažlické třídě a přináší vám nejen službu úklid domácnosti

 

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest