hnědá dlažba na terasu v luxusní zahradě

Jednoduchá pokládka na terče: V čem vás bude bavit 2 cm venkovní dlažba na terasu? 

Přemýšlíte o zvelebení terasy nebo jejím novém založení? Hlavní položkou vašeho úspěšného plánu bude jistě výběr dlažby. A k výběru dlažby patří styl pokládky. Hádáme, že budete chtít zvolit rychlý a jednoduchý postup. Víme jak na to! Co takhle použít tzv. terče? Pokud jste o tomto způsobu pokládky ještě neslyšeli, řekneme vám o něm více… 

Co jsou terče? 

Nebojte, nechystáme se hrát šipky ani střílet. Terče pro dlažbu jsou zjednodušeně řečeno podložky z kvalitní směsi plastů, které slouží jako podloží pro venkovní dlažbu. Jedná se o převážně černé nožičky se širokou základnou a horní částí vyrobenou tak, aby do ní použitý materiál pěkně zapadl. Jejich výhodou je rektifikace, což znamená, že jsou výškově nastavitelné. Máte možnost je tedy použít i na nerovném povrchu. Jednoduše poté vyrovnáte do roviny. Většinou zvládnou výškový rozdíl až 1000 mm. A jejich nosnost je kolem 1000 kg na 1 terč. Nemusíte se tedy ničeho bát, jedná se o spolehlivý výrobek. 

Jakou dlažbu vybrat?

Jiný styl pokládky = jiné podmínky. Pokud se rozhodnete použít terče, je důležité zvolit vhodnou dlažbu. A jaká to je? Ať si vyberete jakýkoliv design, musí vždy splňovat jednu hlavní podmínku: tloušťku 2 cm. Neberte to jako negativum a tím omezený výběr. Naopak venkovní dlažba na terasu o síle 2 cm přináší nespočet výhod. Její technické vlastnosti vás nadchnou. Je velmi odolná a pevná. Tolik důležitá mrazuvzdornost a protiskluznost je samozřejmostí. Jedna taková dlaždice má nosnost až kolem 1 tuny. 

A dál? 

Díky své mrazuvzdornosti dobře zvládají právě působení mrazu či slunce a neblednou, ani nemění svůj tvar. Nebojte se… silnější dlažba neznamená menší škálu dekorů. Vyrábí se v imitaci dřeva, betonu, kamene, kovu, patchworku či mramoru. Většina druhů venkovní dlažby na terasu se také snadno udržuje. Stačí je pravidelně umývat proudem tekoucí vody z hadice. Máte další otázky? Zaskočte se zeptat specialistů do showroomu KERAMIKA SOUKUP a.s. Tady seženete jak dlažbu, tak také samotné terče. Přejeme příjemně strávené chvíle na nové terase.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest