keramická ochrana laku auta chevrolet camaro

Keramická ochrana laku: 3 mýty, které je třeba vyvrátit

Už jste slyšeli o keramice? Nebo stále ještě voskujete? Nebo hůře… necháváte péči o váš vůz jen na kartáčové myčce? To že keramika je jenom pro bohatý, nebo na autolaku vytvoří nevratné škody, jsou časté mýty. Mezi lidmi se jich rozšířilo více, tak jako o každé z novějších metod. Dneska si probereme 3 z nich.  Co je na nich pravdy? 

Mýtus číslo 1: Keramika pouze pro luxusní vozy

Máte rádi svoje auto i přes to, že to není zrovna nové Porsche? No jasně. A pečujete o něj s láskou?  Nám je jedno, zda váš vůz zapadá spíše mezi výstavní nebo lehce ojeté kousky. Péči se přece meze nekladou. A čistému citu mezi vámi a vaším čtyřkolovým miláčkem už vůbec ne. Upřímně, volba je vždycky jen na vás. Odráží se samozřejmě podle propočtu ceny za nové auto a nákladu na jeho keramické ošetření. Pokud je ale vaším přání pečovat i o starší škodovku jako o královnu, velmi rádi vás přivítají v Plzni na Domažlické. Tady totiž firma Detailingzavas.cz pracuje se speciální technikou. Tou je keramická ochrana laku

Mýtus číslo 2: Jakmile auto ošetřím keramikou, už se o něj nemusím starat

Tak v tomto případě to platí přesně naopak. Ano, keramika je skvělý způsob, jak ošetřit nejen lak, ale také kola, plasty, nebo skla. Její výhodou je hlavně naprosto dokonale hladký, kluzký povrch. Díky jejím vlastnostem vytváří ochranný film, který je tvrdší a pevnější než lak samotný. Proto se na laku netvoří praskliny a trhliny. Ochrana je precizní, potřebuje však vaši podporu. A to v podobě citu. Starání se. Pro dlouhotrvající ochranu a životnost laku je potřeba auto jednou týdně, nebo jednou za 14 dní alespoň opláchnout. 

Mýtus číslo 3: Je to totéž, co vosk

Jaký je vlastně rozdíl mezi voskem a keramikou? No velký.
Vosk je jednoduše na bázi oleje. Mastnota vytvoří na laku vrstvu, ze které se stává tzv. hydrofobní složka. Vznikne tedy voděodolná vrstva. Chrání povrch proti UV záření, nečistotami, i se dobře umývá. Pořád se ale jedná o měkký materiál, který se zanedlouho omyje. A nijak nechrání lak před rýhami. Ovšem keramická ochrana laku je mnohem propracovanější. Chrání proti všem vlivům počasí, extrémním podmínkám, ale zároveň tvoří pevnou vrstvu, která předchází poničení laku.

Na koho se obrátit

A jak je to s těmi nevratnými škodami? To je pravda, ale jen částečně. Pokud se do aplikace ochranného roztoku pustíte sami, může to dopadnout katastrofálně. Když povrch nepřipravíte správně, nebo aplikaci odfláknete, vosk ještě zachráníte. Keramiku už bohužel ne. Museli byste celé auto znovu rozleštit a kdo ví, jestli by to pomohlo. Lepší bude obrátit se na profesionály. V Plzni na Domažlické stačí zajet do firmy Detailingzavas.cz a tam se o všechno postarají – za vás.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest