dvoumodulová dřevostavba

Stavbu podle vlastních představ vyřeší modulární domy

Rozhodli jste se řešit vlastní bydlení formou dřevostavby, ale v dostupných katalozích jste nenašli nic, co by vyhovovalo vašim požadavkům nebo rozměrům stavebního pozemku? Tak právě pro vás je jako stvořená možnost modulárních domů. Co si pod tímto pojmem představit a jak moc dalece jsou moduly tvárné? Všechno si rozebereme v následujícím článku. 

Modulární domy

Proklikli jste se na tento text a přemýšlíte, co si vlastně představit pod pojmem modulární domy? Hned vás uvedeme do obrazu. Když jde o dřevostavby… existují různé předvolené typy, tzv. dřevostavby na klíč. Mají kompletně připravenou dokumentaci, standardní výbavu dle plánu a také stanovenou cenu. Můžete si je vybrat z předem připravených katalogů a jednoduše mít to, co bylo v nabídce. Je několik možností bungalovů, zahradních domků či patrových domů. Pokud si ale přejete dům podle vlastních představ, můžete zvolit právě možnost, sestavit jej z modulů. Tyto moduly mají různé velkosti i tvary a snadno se mezi sebou dají kombinovat. 

Moduly v praxi

Jednoduše si vyberete modul čtvercový, obdélníkový nebo ve tvaru písmene L. Zvolíte si, kolik jich budete mezi sebou kombinovat a v jakých místech je propojíte. Vzniká tedy možnost velmi neobvyklé stavby jen podle vašeho přání a vkusu. S pomocí projektanta můžete určit také rozvržení místností. A nejen to. Dveře, okna i kompletní interiérové zařízení připraví přímo pro vás na míru. A co střecha? Když se řekne modul, napadne vás moderní neosobní kostka? Nebojte. Jaký tvar bude mít, si opět můžete vybrat. Ano, pro milovníky moderny je samozřejmě možnost pultové střechy. Pokud vás ale více láká střecha sedlová, která propůjčí celé stavbě vzhled „klasického domu“ není žádný problém. 

Jak na to?

Vůbec nejlepší bude domluvit si schůzku s projekční kanceláří a té sdělit veškeré své představy. Věříme, že společně najdete řešení a vaše přání se postupně stanou skutečností. Pokud jde o konkrétní doporučení, mohli bychom dát ruku do ohně za plzeňské Easy Homes. Zabývají se dřevostavbami již mnoho let. A tak pro ně není problém vymyslet a sestavit i oblíbené modulární domy. Všechny díly se navíc vyrábí v halách, a tak nemusíte čekat se zahájením stavby na hezké počasí. 

Dodatečné úpravy

Co když už dřevostavbu máte? Je možné připojit další modul dodatečně? Odpověď zní ano. Jednoduše a za přijatelné peníze je možné rozšířit vaše bydlení o jeden či více modulů i dodatečně. Proto se nemusíte bát rozšiřovat váš rodinný klan. A co když neplánujete další potomky, ale zakládáte firmu, které chcete být nablízku? Tento přístavek i dřevostavbu jako takovou je možné použít také pro podnikání. Je už jen na vás, jak se rozhodnete a o čem sníte. Možností je nepřeberně. Tak co, budete bydlet ještě letos? S dřevostavbou je to totiž možné.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky