nevídanná insiprace ložnice

Nová ložnice: inspirace pro kvalitní spánek

Ráno se v posteli probouzíme přesně takoví, jací jsme. Poté ze sebe s trochou make-upu, trendy oblečení a vhodné pózy uděláme člověka, který může žít v tomto světě. Večer se vracíme domů, v koupelně ze sebe smyjeme trable a město. Vracíme se zpátky k sobě. Do ložnice. To je místo, kde jsme sami sebou. Tady se stáváme nejvíce zranitelnými. Pro spánek, snění i intimnosti se potřebujeme cítit v bezpečí. Pojďme nakouknout, co by měla splňovat ložnice, ve které nám bude dobře. 

Správné rozvržení je základ 

Často se budíte, nebo cítíte neklid, když jdete spát? Důvodem může být nevhodně zvolená orientace místnosti nebo samotné postele. Jak správně vybrat světovou stranu, abyste se v ložnici cítili komfortně? Za nás rozhodně na východ! Když je situována na západ slunce tam svítí až do večera. Když na jih, sluníčko svítí celý den „do postele“… a naopak severní směr dělá z ložnice vcelku studenou místnost. Někdy samozřejmě nemáte na výběr a místnost jako takovou si nemůžete zvolit. V tomto případě lze přesunout alespoň postel. Základní pravidlo – i podle feng shui – zní: nikdy naproti dveřím. Pozice tzv. mrtvého muže vám klidný spánek rozhodně nezaručí. Není vhodné umístit postel ani přímo pod okno. Během roku se mění klima, a to vás taky snadno připraví o sny. Nad postelí by měl vzniknout prostor alespoň 1,8 metru. To proto, abychom se necítili stísněně. Pokud máte tedy ložnici v podkroví, zajistěte, aby nebyla přímo ve zkosení. Pozor také na trámy. I když jsou u stropu, pokud je strop moc nízko, mohou váš spánek také zneklidňovat. 

Tipy pro lepší spánek 

Řekněme si ve zkratce pár tipů, po kterých se do říše snů oddáme snáze a po ránu budeme mnohem svěžejší než dosud. Kvalitní matrace je základ! A co ta elektronika? Zkrátka do ložnice nepatří. Pokud to není životně důležité, nedávejte do ložnice televizi. Jestli je to jenom trochu možné, nabíjejte přes noc telefon v jiné místnosti. Nemějte jej u hlavy. Přesuňte z ložnice také wifi router. Elektromagnetické pole narušuje spánek vůbec nejvíce. Pokud se nedokážete svého mobilu pustit alespoň hodinu před spaním, pořiďte si červené brýle. Ty neutralizují modré záření a pomohou ke kvalitnějšímu spánku. Zkuste si poslední hodinu před spaním číst, nebo se věnovat partnerovi. Jistě se vám bude lépe usínat i vstávat. 

Barvy

Jaké barvy zvolit? Samozřejmě je nejlepší vybírat podle svého stylu a vkusu. Ale přes to pro vás máme pár tipů. Podívejte se, jaké pocity navozují jednotlivé barvy:
Hnědá – pořádek, jistota, domov
Zelená – uklidňuje, navozuje pocit bezpečí, jistoty
Modrá – klid, rozjímání, intelekt
Fialová – spiritualita, relax, zklidnění mysli
Růžová – něha, jemnost, oddanost
Bílá – klid, čistota
Černá – solidní, stabilita, inteligence
Nedokážete si představit, jak barvy do ložnice zakomponovat? Mrkněte se na ložnice inspirace, a ujasněte si, co by se líbilo právě vám. Sen o dokonalé ložnici
Je to moc informací najednou? Nechcete udělat chybu, ale ani se vzdát snu o perfektní ložnici? Nezoufejte! Máme pro vás odborníka na slovo vzatého. Designové studio Linie je specialistou nejen na dispozici a rozvržení, ale také na barvy, textilie či tapety. Sídlí v Plzni v Rooseveltově ulici. Nebojte. Zkušené designéry jen tak něco nepřekvapí. Také z vaší ložnice vykouzlí bezpečný přístav, kam se budete po celém dni rádi vracet.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest