decentní obklady do kuchyně

Praktický průvodce: 4 tipy, jak vybrat obklady do kuchyně

Za posledních 20 let se svět poměrně změnil. Touto transformací prochází také naše bydlení. Přesněji jeho rozložení. Dříve jsme vídali byty nebo domy označeny jako 1+1, 2+1, 3+1 a tak dále. Postupem času jsme ale přešli na 1kk, 2kk, 3kk a tak dále. Kam tím mířím? To že písmeny „KK“ označujeme kuchyňský kout, jistě všichni víme. Kuchyně se totiž postupně proměnila ze samostatné místnosti v součást obývacího pokoje. Dneska se společně podíváme na 3 tipy, jak vybrat obklady do kuchyně tak, aby ladily s celým prostorem. 

Propojení tvoří harmonii 

Jak už jsme zmínili, kuchyně a obývací pokoj už většinou tvoří jeden velký prostor. Linky se obecně zjednodušují a jejich design zklidňuje právě tak, aby ladil s obývacím pokojem. Kuchyňskou linku jste plánovali ve studiu samostatně. Teď je na čase vybrat obklad. Jak postupovat při výběru krok po kroku? 

  1. Nejdůležitější je mít „VIZI“ 

Napřed si ujasněte, jakou máte představu. Při výběru kuchyňské linky jste se jistě okrajově zamýšleli nad barvami, které by se vám za linku líbily. Teď je potřeba přejít ke konkrétnějšímu výběru. Líbí se vám spíše velkoformátový obklad? Láká vás stará dobrá mozaika? Nebo jste propadli hexagonům…, nebo dokonce mozaice z hexagonů? Ujasněte si svou vizi. Pomůže třeba navštívit Pinterest. Ten je plný inspirace. Projít můžete také e-shop s keramikou. 

  1. Vyrazte přímo na prodejnu

Nějakou představu již máte. Je čas vydat se přímo na prodejnu. Inspiraci, kterou jste uložili nebo vytiskli, přineste s sebou. Výběr obkladů bude mnohem snazší, když si v kuchyňském studiu půjčíte vzorky. Vezměte s sebou materiál použitý na čela skříněk, také vzorek pracovní desky, nebo třeba barvy dřezu. Pokud chcete všechny součásti dokonale sladit, může se hodit i vzorek podlahy z prostoru, kde se kuchyňská linka nachází. Jestliže chcete být opravdu detailisté, vezměte třeba i vzorek čalounění sedací soupravy. 

  1. Podle čeho vybírat formát obkladu

Zaměřte se na velikost plochy, kterou budete obkládat. Přihlédněte také k formátu položeném na podlaze. Spočítejte si velikost plochy, vydělte formátem obkladu, který jste vybrali, a uvidíte, jak to esteticky bude vycházet. Obecně u velkých formátů platí – čím méně spár, tím lépe. Pokud vyberete menší formát, volte tak, aby se hodil do celkového vzhledu interiéru. Nebojte, obklady do kuchyně s vámi vyberou zkušení prodejci. 

  1. Spárovací hmota

Úspěšně jste obklady do kuchyně vybrali a teď je na čase k nim pořídit ještě spárovací hmotu. Ideální je u větších formátů volit v barvě obkladu. Jednoduše si vzorečky spárovaček přikládejte tak dlouho, dokud nenajdete tu pravou! Pokud vyberete mozaiku, třeba obyčejnou bílou, volte hmotu v bílé barvě. Vytváří tak příjemnou jednobarevnou strukturovanou plochu. Pokud ovšem zvolíte například mozaiku ve tvaru malých hexagonů, je nutno vybrat spárovací hmotu kontrastní, aby vynikl tvar hexagonu. Rozhodli jste se pro tzv. patchwork, kde je každý kousek obkladu originál? Zadívejte se na ně dobře. Jistojistě všechny dlaždičky propojuje jedna společná barva. Ano, a přesně v té zvolte i barvu spár. 

Proč použít právě keramické obklady?

Podívejme se ještě na to, proč vlastně za linku použít keramické obklady i v době dřevotřískových zádových panelů. Největší výhodou je samozřejmě údržba. Kolem varné zóny se často na obklad dostane mastnota nebo barevné fleky z vaření. Z obkladu je jednoduše setřete, očistíte spáru a je hotovo. Další jsou plynové varné desky a otevřený oheň. Ltd panel je v tomto případě nepoužitelný. Nehořlavost keramických obkladů je tedy další výhodou. Co se týče prostoru kolem dřezu, když stříká voda na LTD desku, ta časem zvlhne. U keramických obkladů i tento problém zaniká. Obklady do kuchyně jsou zkrátka stálicí a jejich výhody nepředčí žádný z nových způsobů řešení. 

Na kterou prodejnu se vydat? 

Na trhu je jeden velký, známý specialista. Firmu KERAMIKA SOUKUP a.s. představovat asi nemusíme, jistě jste o ní už slyšeli. Můžete navštívit pobočky v Plzni, Praze, Karlových Varech a Horažďovicích. V každé z nich jsou vám k dispozici zkušení prodejci. Pro jednodušší orientaci s sebou vezměte všechno, co jsme zmínili výše. A teď už se rýsuje vaše kuchyně snů, která dokonale ladí s celým interiérem. 

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest