zastínění oken zevnitř

Rolety nebo žaluzie? Soukromí pomocí zastínění oken

Ať už bydlíte v domečku, nebo v bytě, jistě víte, jak nepříjemné je, když večer rozsvítíte. Je to jako divadlo pro všechny sousedy kolem. V panelácích je to možná horší, protože na vás vidí mnohem více lidí. A i když si říkáte, že už přece nemáte co skrývat, v této virtuální době veřejného sdílení pomalu každé minuty ze svého dne je podle nás potřeba alespoň večer mít své nerušené soukromí. Jak to ale udělat? Jaké zastínění oken vybrat, aby bylo účinné, praktické, a ještě se hodilo do interiéru? 

Interiérové rolety

Jistě si pamatujete ještě ty staré dobré rolety pamatujete. Všichni jsme je zažili. Textilie neurčitého původu, která pouštěla chloupky a barva jen v hnědém melíru. Doba se změnila a dnešní rolety už vypadají o mnoho lépe. Také jejich ovládání se stalo spolehlivějším. Jednak je možnost umístění do rámu, který se montuje přímo na celé okno. Pak se roleta ovládá klasickým řetízkem. Nebyla by to nová doba, aby vše nešlo ovládat automaticky a nemělo vlastní motor, že? Takže i na rolety se v tomto ohledu můžete spolehnout. Dálkový ovladač je samozřejmostí. Co se týče barev a typů textilií, je tolik variant, že si při výběru budete přát, aby byly jen dvě. 

Panelové stěny 

Nejen pro větší plochy, ale třeba rozdělení prostoru na více malých částí jsou tu panelové stěny. Známé také pod pojmem „Japonská stěna“. Snadno s nimi zastíníte francouzská okna, výlohy nebo prosklené pergoly. Ovládá se buď klasicky, manuálně nebo samozřejmě lze pořídit typ, jež disponuje motorem a dálkovým ovládáním. Jednotlivé panely lze doplnit o magnety pro posuv nebo dřevěné prvky. Vyrábí se buďto z tkaniny, z přírodních materiálů a často je také seženete z rýžového papíru

Látkové žaluzie  

I v tomto případě je na trhu mnoho možností. Za látkové žaluzie se považují jak ty klasické svislé otočné, co jste jistě viděli u vás ve firmě. Tak třeba i tzv. žaluzie den a noc. Nejsou na trhu ještě tak dlouho, ale přesto se stihly stát velmi oblíbenými. Jak to funguje? Jednotlivé látky se mění za sebou, a tím můžeme snadno vytvořit polo zastínění, nebo úplné zastínění. Zároveň jsou velmi pěkné designově. 

Jak se rozhodnout?

Zmínili jsme pár variant, ale na trhu je jich mnohem více. Jak si tedy správně vybrat? Podle čeho se rozhodovat? Jde jen o vzhled, nebo jsou i jiné podmínky? Rozhodněte se, jestli chcete okna zastínit, zatemnit nebo pouze vytvořit hezký funkční design. Pokud si s tím nevíte rady, neváhejte a obraťte se rovnou na odborníka. V Plzni v Rooseveltovce je fantastické designové studio Linie. Tady se na zastínění oken specializují a rádi vám se vším poradí. Na výběr je z mnoha způsobů stínění i designových variant nebo materiálů.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky