rozleštění laku auta seat leon od plzeňské firmy detailing za vás

Rozleštění laku hravě napraví tyto 3 typy poškození 

Sotva se venku oteplilo a začíná se nám rozsvěcovat úsměv díky sluníčku… Končí doba škrábání auta a ledu ze skel. Právě v tu chvíli, když už je počasí delší dobu nad nulou. Přijde ta chvíle, kdy je na čase po zimě umýt auto a udělat z něj zase naleštěné fáro. No, a to může být přesně ten okamžik, kdy nám doslova zbydou oči pro pláč. Zima napáchá vždycky nějaké ty škody. A my se dneska podíváme, jaké to můžou být a zda s nimi pomůže rozleštění laku.  

Hluboké škrábance 

Co si budeme povídat. Během zimy jsou silnice kluzké. A když kloužou silnice, jako bobová dráha funguje i parkoviště. Často nám to tedy může takzvaně „ujet“… nevejdeme se na místo a škrábanec je na světě. Někdy se může stát, že nám nějaký dobrák objede auto klíčem. Nebo třeba při škrábání ledu ze skla se nám povede škrábnout i okolní lak. 

Jemné škrábance 

Ty známe všichni. A často za ně ani nemůžeme. Škrábance vznikají většinou působením počasí a povětrnostních vlivů. Může je způsobit i silný vítr. Padající větve a listí, či větve a keře u silnice nebo parkovacího místa. Bohužel největší poškrábání laku vzniká ve strojové myčce. Zbavuje se jich ale celkem snadno. Pokud je hloubka škrábance mělká a nedosahuje až na základní lak, náprava je jednoduchá. 

Zašlý lak 

Každé auto prostě prochází běžným opotřebením a čím je starší, nebo čím více se používá, tím více bychom o něj měli pečovat. I lak na autě prochází chemickými procesy se vzduchem či počasím, které způsobuje různé druhy povlaků. Lak se postupně zatahuje a chátrá. Proto je třeba jej jednou za čas nechat osvěžit. 

Co s tím 

Už jsme si řekli, jaké druhy poškození nás a vašeho mazlíka mohou potkat. Máme více možností, jak s nimi pracovat. Možná jste zvyklí na to, si poradit sami. Za běžných okolností byste ze zvyku sáhli po brusné pastě a hadříku a pracovali na autě několik víkendů postupně. Dneska už jsou ale jiné možnosti, než byli kdysi. A když jde o rozleštění laku auta, je vůbec nejlepší použít leštičku. A nejlépe ji dát do rukou někomu, kdo s ní umí pracovat. V Plzni na Domažlické je detailingové centrum, kde se o vaše auto postarají nejen co se laku týče.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky