dřevostavba na klíč od Easyhomes s garáží na jedno auto

Souboj staveb: zděný dům vs. dřevostavba na klíč

Zděný dům, nebo dřevostavba? To je otázka, ke které jistě dojdeme vždycky, pokud se rozhodneme stavět. Každý to máme jinak, máme jiné názory a zkušenosti. Když se na to ale podíváme tak nějak objektivně, možná má jedna z variant více výhod, a nakonec z tohoto souboje vyjde jako vítěz. Dneska si porovnáme dřevostavbu se zděným domem. 

Dřevostavba a její výhody

Za největší výhodu u dřevostavby je považována kvalita stavby samotné a materiálu, ze kterého je vyrobena. S tím souvisí také ekologický přínos pro okolí. Dalším plusem je přesnost. Dřevostavba na klíč se po většinou vyrábí z velké části v hale, a na pozemek se veze buď vcelku nebo jako stavebnice. Rychlost stavby se tedy se zděným domem nedá srovnat. A též zmiňovaná přesnost, kdy dům je už z haly připraven tak, aby všechno sedlo, jak se říká, jako zadek na hrnec. Rychlost stavby je podpořena také možností vybrat si z typových domů, jež mají už připravené dokumentace, a tak je ušetřeno spousta času. Díky menší hloubce stěn zabere na pozemku méně místa. Dá se tak vytvořit větší prostor. 

Zděný dům a jeho výhody

Abychom jen nechválili dřevostavbu, i když v dnešní době v lecčem zděný dům prostě zastíní a pro potřeby aktuálních generací se prostě hodí více… Zděný dům má třeba jednu skvělou vlastnost. Když do něj bude roky zatékat, tak po vysušení stavby a opravě fasády většinou funguje dál. Pokud však bude dlouho zatékat do dřevostavby, je potřeba celý úsek vyměnit. Prostě dřevo a nechtěná voda nejdou dohromady. Pokud by byla špatně izolovaná, hůře se zbavujete plísní a vlhkosti. Ale vždy jde o to, jakou firmu vyberete. Ta správná bude mít všechno pod palcem tak, abyste takovým situacím předešli. 

Pečlivě vybírat dodavatele

Ať už se rozhodnete pro jednu nebo druhou variantu, vždy dbejte na pečlivý výběr firmy, která pro vás bude dům vyrábět. My můžeme doporučit osvědčenou Plzeňskou partu Easy Homes s.r.o . Tady se můžete na všechno zeptat, do detailu probrat podrobnosti a předcházet nepříjemným situacím do budoucna. Skoro již stovky postavených dřevostaveb s mnoha spokojenými bydlícími jsou zárukou i vaší spokojenosti.Dřevostavba na klíč je rychlé a dobré řešení vždy, když si vyberete spolehlivého výrobce. Tak co, za jak dlouho budete bydlet vy?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky