textilni tapeta nad posteli

Textilní tapety na zeď jsou stále v kurzu

Asi jste také zaznamenali, jak se nám s železnou pravidelností vrací oblíbené trendy z minulosti. To, co bylo in kdysi, je zkrátka ověřené a není divu, že si to nachází oblibu i po desítkách nebo stovkách let. Tento jev vídáme skoro v každé oblasti. V módě, gastronomii, architektuře i interiérovém designu. Zatímco v módě se nám vrací zvonové kalhoty a v gastronomii se zase smaží na sádle, do našich interiérů se vrací tapety – a moc jim to tam sluší!

Textilní tapety na zeď – u široké škály si vybere každý

Tapet známe mnoho typů. My se ale zaměříme na ty úplně klasické. Textilní tapety na zeď mají své nezaměnitelné kouzlo a stejně jako jiné trendy z minulosti i ony jsou ozkoušené našimi předky. Textilní tapeta je vytvořena spojením textilních vláken na papírovém nebo vliesovém podkladu. Co se týče materiálu vláken, jsou možnosti takřka neomezené.

Textilní tapety mohou mít jakoukoliv podobu. Svým designem pomohou podtrhnout moderně zařízený stylový interiér, dodat punc luxusu okázalému bydlení i zútulnit romantickou chalupu. Záleží jen na vás a vašem vkusu. O tom, jak ovlivní výsledný dojem z prostoru, nerozhodují pouze barvy, ale i vzory. 

Současné textilní tapety nabízí velmi širokou škálu, ze které si vybere bez přehánění úplně každý. K dostání je vše, na co si vzpomenete – od jemných struktur až po divoké vzory, od neutrálních přírodních tónů až po velmi syté barvy dodávající stěnám charakter.

Textilní tapety nepatří jen do luxusních interiérů

Mnozí mají moderní textilní tapety zaškatulkované jako interiérový prvek pro luxusní interiéry. Nahrává tomu zejména to, že na promo fotkách výrobců často vídáme honosné tapety, kde dominuje mimo výrazných barev i zlatá a stříbrná. To v nás evokuje honosnou okázalost, a snadno tak nabydeme dojmu, že textilní tapeta není nic pro nás. Není to ale pravda. Jak už bylo řečeno, tapety patří všude tam, kde nám budou dělat radost.

Jsou pro vás tapety drahé? Vyzdobte jimi jen jednu stěnu – a klidně tu nejmenší

Pokud se nám tapety zdají finančně nákladné, není nutné s nimi tapetovat hned tu největší stěnu v místnosti. Vyberte si klidně menší stěnu a pomocí tapety z ní udělejte zajímavý interiérový prvek, který doplníte ladící nebo naopak kontrastní výmalbou. U designově bohatších tapet je takový minimalismus často i lepším řešením.

Zaujal vás trend textilních tapet? Nedivíme se vám. I my jsme mu propadli! Nechte se inspirovat a probuďte v sobě interiérového designéra.

 

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest