vyklízení po pozůstalosti

Vyklízení pozůstalosti: Smutné chvíle, na které nemusíte být sami

Ať už vás tato smutná událost potkala poprvé, nebo již máte zkušenosti… Shodneme se, že nikdy není lehké přijít o své blízké. Smrt je přirozeným vyústěním života, ale i tak je pro nás stále těžko pochopitelná a smířit se s ní, trvá měsíce i roky. Jak se říká, všechno, co vás bolí v srdci, zahojí až čas. My vám můžeme alespoň poradit, jak zvládnout řešení a vyklízení pozůstalosti

Chvíle plné vyčerpání

Ztratili jste blízkého člověka. Ať už byla smrt očekávaná či nikoliv, pravdou je, že na to nikdy nejste úplně připravení. Ještě jste se nesmířili s odchodem blízkého a už na vás čeká spoustu dalšího vyřizování. První na řadě je jistě pohřeb. Velice emotivní chvíle a s nimi přicházející uvědomění, že tu blízký opravdu už není. Někdy je potřeba, pokud jej nemáte, pronajmout i hrobové místo nebo urnové okénko. Je velice těžké myslet prakticky a zároveň prožívat naplno svoji bolest. Věřte nebo ne, ale jsme s vámi a víme, jaké to je. 

Jít dál…

V prvním týdnu jste zařídili, co bylo potřeba. Teď se situace trochu uklidňuje a vy začínáte přemýšlet, co budete dělat se všemi těmi věcmi, které tady po milovaném člověku zbyli. Vždycky je to hlavně na vás a vašem pocitu. Někdo se do vyklízení pozůstalosti vrhne ihned, aby se již později nemusel do celého procesu vracet. Někdo raději počká, až proběhne dědické řízení. Vždy je to o konkrétní situaci, která nastala a také o vašem vlastním rozhodnutí. 

Kam s tím?

Ať už jste zdědili dům po babičce, byt po jednom z rodičů… nebo třeba “obyčejnou“ garáž, jistě se v nich za roky života nahromadil nespočet věcí. Ty, které pro vás mají sentimentální hodnotu, si jistě budete chtít nechat a mít je jako vzpomínku na blízkého. Ovšem po prvotním přebrání zbude na místě tolik dalších věcí, které ať už vás to bolí, jak chce, prostě není kam dát. Starý nábytek, koberce, nádobí nebo potřeby pro denní rutinu je nutno vyklidit. Tak jako život jde dál i s danou nemovitostí máte jistě další plány. A na ty je třeba, ji připravit. 

S citem.

Přijde vám netaktní si v takové situaci říct o pomoc? Máte stále pocit, jako byste vyklízením zemřelého zrazovali? Kdy je ale příliš brzy na loučení a kdy přijde ten správný čas? Kdy se budete cítit dobře? Vždycky je to hlavně na vás. Nechte si prostor pro truchlení a odpoutání tak dlouhý, jak jen potřebujete. Pokud už máte vše, co jste si chtěli nechat… neprodlužujte své trápení. V takových chvílích je nejlepší volbou vzít si na pomoc firmu, která provede vyklízení pozůstalosti za vás. S citem a úctou vám pomohou odvézt vše, díky čemu byste se ještě dlouhou dobu nepohnuli z místa.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest