elegantní žena sedící na zdravotní kancelářské židli

Zdravotní kancelářská židle – tip od profesionálů

Bolí vás po dni prosezeném v kanceláři za počítačem záda? Otékají vám nohy? Bolí vás hlava? Bohužel neduhy ze sedavé práce jsou typickým znakem současné společnosti. Chcete se bolestí zbavit? Sezení není pro člověka právě přirozenou aktivitou. Evoluce se ještě nestačila vzpamatovat z šoku, kdy člověka chodícího, lovícího a dělajícího maximum pro vlastní obživu vlastníma rukama, spatřila sedícího u počítače. Proto naše těla nejsou připravena ani na osmihodinové sezení, ani na stejně dlouhé sledování rozzářené obrazovky. Co s tím?

Trávíte pracovní dobu sezením u počítače – na kvalitě židle záleží!

Tipujeme, že změna zaměstnání nepřipadá v úvahu. Živíte rodinu a jste zvyklí na svůj standard. Příčinou velké části bolestí a obtíží může být i nezdravé sezení. Pokud bychom nahlédli do většiny českých kanceláří, vsadili bychom se klidně s vámi, že mnozí zaměstnanci sedí na nesprávných židlích. Na židlích, které neposkytují dostatečnou oporu páteři, nepohybují se dynamicky s tělem, nepodpírají ruce, krční páteř ani hlavu, nejsou ergonomicky tvarované… tak bychom mohli pokračovat donekonečna.

Profi tip: Univerzální zdravotní kancelářská židle neexistuje. Je potřeba hledat židli na míru

Jak ale najít správnou židli? Existuje univerzální recept? Plzeňská firma Peška se zabývá ruční výrobou kancelářských židlí, a to včetně židlí balančních, proto jsme se zeptali právě tam. „I když nedáme dopustit na náš bestseller, kterým je balanční židle, musíme říct, že univerzální zdravotní kancelářská židle neexistuje. Vždy je potřeba hledat židli na míru.“ 

Pokud do showroomu dorazí zákazník a touží po kancelářské židli, ze které ho nebo ji nebudou bolet záda, pomáhají specialisté z firmy Peška s výběrem židle na míru. Při výběru totiž nezáleží jen na vlastnostech židle, ale i na výšce postavy sedícího, na jeho/její konstituci, životním stylu, pracovním nasazení, času stráveném denně vsedě a na mnohých dalších faktorech, které ale specialisté umí při výběru židle zohlednit.

Potřebujete pomoct s výběrem kvalitní zdravotní kancelářské židle? Neváhejte oslovit specialisty z firmy Peška! Vyrábí židle přímo v jejich výrobní hale v Plzni a poradí si i s personalizací na míru.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest