svatebcane

Ženich v hlavní roli: Svatební obleky a chyby při výběru

I když se při zařizování svatby mluví většinou hlavně o šatech pro nevěstu, hlavní roli hrají v tento významný den dva lidé. Nezapomínejme ani na ženicha. Víte, jak vybrat barvy pro svatební obleky? Víte, jaké jsou nejčastější přešlapy při výběru obleku pro ženicha? Možná byste tomu nevěřili, ale je jich plno! Postupně se na ně podíváme.

Do výběru obleku pro ženicha mluví často celá rodina

I když si naplánujete, že zrovna ta vaše svatba proběhne v naprostém klidu a harmonii, nakonec se to zvrtne. Do výběru svatebního dortu mluví sestřenice z pátého kolene a o obleku pro ženicha rozhoduje kromě samotného hlavního aktéra, nevěsta, tchýně, babička i celá družba. Ženichovi jde k očím modrá, tchýně zase navrhuje, aby ladil s ubrusem na slavnostní tabuli, nevěsta by vše sjednotila do barvy kytice.

Samozřejmě nějaký lad je nutný, ale uvědomte si, že ženich není šunková rolka s křenem. Vybírá si oblek pro svůj významný den a pravděpodobně ho využije i při dalších slavnostních příležitostech. Oblek v barvě lila možná bude ladit k tématu svatby, ale na jiných slavnostních událostech může vypadat nepatřičně, pokud ženich neumí výrazné barvy nosit.

Ženich by měl ladit s nevěstou, ne s ubrusem

Ženich by měl ladit s nevěstou. Ne s ubrusem, ne s ubrousky, se jmenovkami nebo s čímkoliv jiným. Pokud má nevěsta kytici s výraznou dominující barvou, bohatě postačí, když bude mít ženich na klopě stejné kvítko.

Smetanové svatební obleky nesluší každému

Také není absolutně nutné sledovat poslední trendy. To, co je v módě, nemusí slušet ženichovi. Kupříkladu populární smetanové či bílé obleky se na svatbách objevují často. Opravdu sluší ale jen tmavším jižanským typům, nebo přinejmenším mužům s tmavými vlasy. Pokud si na sebe světlý oblek vezme blonďák s pletí jako Sněhurka, úplně se v něm ztratí.

Čeká vás svatba? Nenechte výběr na „odbornících“ z rodiny a raději zajděte k opravdovým profesionálům. Ti už vám s výběrem pomohou a společně najdete oblek, který vám bude nejen slušet, ale také vám vydrží.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest