vizualizace toho kde se necházejí bakterie v interiéru auta

5 chyb při čištění interiéru auta

Rozhodli jste se pustit jarní vánek také do vnitřních prostor vašeho vozu? Máte v plánu dopřát mu hloubkovou péči… a za dobu co ho máte, jste byli zvyklí jen občas vysát a vyklepat koberečky? Pro důkladné čištění interiéru auta je ale zapotřebí více. Pojďme se společně podívat na 5 chyb, které byste mohli napáchat a také jak jim předejít. 

  1. Nepoužívejte čističe pro domácnost! 

Je to tak, proto byla vynalezena autokosmetika. Pokud chcete ušetřit, myslete na to, že použitím čistících prostředků pro domácnost můžete interiér auta nenávratně poškodit. A nakonec to bude stát víc, než když pořídíte kvalitní sadu autokosmetiky. 

  1. Pozor na hrubé kartáče a textilie

Když se rozhodnete vyčistit interiér, bude zapotřebí kartáč na čalounění, jemný kartáček na špatně dostupná místa a také několik druhů hadrů či utěrek. Při jejich výběru ale dejte pozor. Stejně tak, jako čistící prostředky, byste je měli nakupovat v oddělení péče o auto. Pokud vyberete příliš tvrdý kartáč, můžete čalounění poškodit. Když zvolíte příliš hrubé textilie, snadno sklo nebo plasty poškrábete.

  1. Každý povrch má svůj čistič

Napadlo vás koupit jen jeden univerzální prostředek a tím vyčistit všechno? Jistě je to od prodejce dobrý marketingový tah. V realitě to bohužel nefunguje. Pokud třeba čistič na okna použijete i na palubní desku, můžete si tím zadělat na fleky, kterých už se nezbavíte. Naopak pokud se mastnější politura na ochranu palubní desky dostane na sklo, může se stát, že už nikdy nebude váš výhled jasný. Na pedály, volant či řadící páku v žádném případě nepoužívejte čističe na bázi olejů, nebo mazlavých mýdel. Mohou zapříčinit kluzký povrch na těchto místech. A to může bohužel vést až k dopravní nehodě. 

  1. Měkké textilie jsou základ

Jak už jsme si řekli, je důležité vybrat měkké hadry, které jsou určené přímo pro čištění interiéru auta. Když se pustíte do čištění skel, displejů či průhledných plastů… díky vhodně zvolené textilii předejdete jejich nezvratnému poškrábání. Pozor dejte znovu na rozdílné čističe. 

  1. Berte ohled na druh čalounění 

Už bychom se opakovaly, ale jistě tušíte, že k látkovému čalounění budete muset přistupovat jinak než ke koženému. Pro látkové je vůbec nejlepší použít vysavač, který umí čistit jak na mokro, tak na sucho. Kožené čalounění otírejte jemnou textilií k tomu určenou a samozřejmě také kosmetikou na kůži. Pravidelné používání politury je pro kožené sedačky nutností. Předejdete tak jejich vysoušení a následnému popraskání. 

Jak se v tom všem vyznat?

Přijde vám tento popis jako recept na vysoké dílo starých alchymistů? Jistě to nebude jen šup a jde se čistit. Předchází tomu studium a nákup všech potřebných prostředků. Také je nutno dodržet směr čištění a jeho postup. Abyste třeba nezačali podlahou a po čištění stropu se do ní museli pustit znovu. Chcete mít čisté auto ale pustit všechny tyhle poučky z hlavy? Známe způsob! Co takhle dát auto na detailing, kde provedou důkladné čištění interiéru auta za vás? Všechny tyto postupy rozhodně studovat nemusí, dělají to totiž denně a s láskou. A tak máte zaručeno, že bude o vaše auto postaráno tak jako nikdy. A co se vším tím volným časem? Udělejte něco hezkého i pro sebe.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest