detail pánského svatebního obleku

5 praktických tipů, jak vybrat pánský svatební oblek

Blíží se váš velký den a teď přišel čas začít pátrat po obleku, který vám sedne jako ulitý. Víte, že právě ženich by měl být tím nejlépe oblečeným mužem na svatbě? Pro snazší orientaci vám dnes přinášíme 5 praktických tipů, jak vybrat ten pravý svatební oblek. 

I když se může zdát, že svatební oblek pro ženicha je až to poslední na seznamu, nenechte se zmást. Pro svůj vlastní vnitřní klid začněte s výběrem alespoň 2 měsíce předem. Nějakou dobu trvá výběr samotný, pak šití obleku a také byste ho měli před velkým dnem párkrát obléknout, abyste si na sebe zvykli. A bonusový tip od nás: Nezapomeňte rozchodit boty! Není nic bolestivějšího, než je obout poprvé až ve svatební den. 

Tip číslo 1: Přednosti vpřed

Kvalitní oblek by měl kopírovat siluetu mužské postavy. Zdůraznit vaše přednosti a zakrýt nedostatky. Pokud jste menší postavy, dejte si pozor na tvar kapes u saka. Tzv. jízdenková (šikmá) kapsa vás může opticky o pěkných pár čísel zmenšit. Pokud máte spíše bříško, vyhněte se rozšiřujícímu dvouřadému saku. Zvolte také tmavší barvy, které opticky zeštíhlují. Nechat si pánský svatební oblek ušít přímo na míru se vyplatí za každých okolností.

Tip číslo 2: Styl

Je pravda, že by se ženich neměl snažit ladit k zákuskům nebo k ubrusům. Celkový styl by se ale do stylu obleku promítnout měl. Pokud chystáte například vintage svatbu, budete vybírat z jiných barev a materiálů než u svatby formální. Vždycky je rozumné držet se etikety a pochopit, že církevní svatba vyžaduje jinou úroveň formálnosti, než svatba civilní. Tam se na pravidla tolik nehraje. Při letní svatbě můžete být rozvernější, třeba s výraznější barevnou košilí. Klasický styl se vyznačuje kombinací tmavě modré, čisté nebo s jemnou kostkou a hnědými botami. Pokud bude svatba volnější, zvolte třeba šedý oblek, který doplníte bílými teniskami. 

Tip číslo 3: Barva košile

Přemýšlíte, jakou barvu košile zvolit? Někdy má nevěsta jasno, a košile bude muset ladit se zbytkem svatby. To je na vzájemné domluvě. Nejstylovější je vybírat podle barvy šatů nevěsty. Zkuste dámu svého srdce poprosit, aby sehnala vzorek jejich materiálu. I když vypadají bíle, může se jednat o smetanovou nebo o odstín slonové kosti. Proč je důležité sladit se co nejlépe? Provázáním barevných odstínů budete působit velmi harmonicky. A to jak v reálu, tak i na fotografiích. 

Tip číslo 4: Vesta

Pokud chcete být nejlépe oblečeným mužem na svatbě, máme pro vás tajný tip. Vesta! Většina svatebčanů si ráda po obřadu svlékne sako. Po celou dobu ale musí být jasné, kdo je tady ženich! A s vestou budete vypadat elegantně za každé situace, i když po vzoru hostů své sako časem odložíte. 

Tip číslo 5: Kvalitní materiál 

Tohle by měl být vlastně tip číslo 1, protože volba materiálu hraje prim.
Pokud jste do této chvíle nosili oblek spíše sporadicky, hlavně kvůli jeho neprodyšnému materiál, můžete jásat. Pánský svatební oblek na míru od Giorgio Fashion je vyroben z 96 % z vlny a ze 4 % hedvábí. Rádi v něm tedy vydržíte až do brzkých ranních hodin. 

Na koho se obrátit

Pokud sháníte opravdu kvalitní svatební oblek na míru, s důvěrou se obraťte na Giorgio Fashion ve Smetanově ulici v Plzni. Zavedená firma s mnohaletými zkušenostmi bude vaším parťákem v tomhle stresujícím období. Oblek na míru ze skvělého materiálu je samozřejmostí. Košile a boty jakbysmet. Tak nečekejte a nechte ze sebe udělat stylového elegána ještě dnes.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky