jak správně na mytí oken

6 nejlepších vychytávek pro úspěšné mytí oken

Pokud jde o mytí oken, ve většině případů se jedná o nelibou činnost, kterou rádi odkládáme tak dlouho, jak to jen jde. No zamyslete se, kdy jste naposledy čistili okna vy? Je možné zahrnout do procesu čištění nějaké vychytávky, které nám tyto chvíle usnadní? Jo! A je jich hned 6. Pojďme na ně.

1/ Použijte stěrku
Jste zvyklí leštit okna suchým hadrem, nebo dokonce zmuchlanými novinami? Zkuste si usnadnit práci i ušetřit nervy a pořiďte si stěrku. Je jedním z nejlepších nástrojů pro dosažení povrchu beze šmouh. Jednoduše na okno nanesete čisticí roztok, rozetřete houbičkou a poté pomocí stěrky setřete. Ujistěte se, že jste pokaždé otřeli stírací gumu do sucha. Jedině tak se vyhnete šmouhám

2/ Vyčistěte napřed okenní rámy

Před mytím skel je také důležité vyčistit okenní rámy, aby se na čerstvě očištěný povrch nedostaly nečistoty. Klasickým hadrem nebo speciálními ubrousky na plastové či dřevěné povrchy rámy důkladně vyčistěte. Použitím stěrky a řádnou přípravou okna dosáhnete s minimální námahou profesionálně vypadající povrchové úpravy.

3/ Načasování 

Dalším důležitým faktorem pro dosažení čistých oken je výběr správného dne na úklid. Nejlepší je mytí oken za zamračeného dne, aby se zabránilo šmouhám způsobeným příliš rychlým vysušením čistícího roztoku na slunci. 

4/ Hadr z mikrovlákna 

Použití hadříku z mikrovlákna může pomoci zabránit šmouhám a zanechat sklo křišťálově čisté. Tyto utěrky jsou navrženy tak, aby zachycovaly nečistoty a špínu. Jsou ideální volbou pro čištění oken. Použitím hadříku z mikrovlákna a výběrem správného dne čištění dosáhnete s minimálním úsilím povrchu bez šmouh.

5/ Elektrický čistič

A konečně, existuje celá řada pomůcek a domácích čistících řešení, které mohou pomoci usnadnit a zefektivnit čištění oken. Akumulátorové čističe oken mohou být skvělou investicí pro ty, kteří chtějí dosáhnout profesionálně vypadajících výsledků s minimálním úsilím

6/ DIY čistič 

Použití domácího čistícího roztoku vyrobeného z octa a vody může být účinnou a ekologickou možností čištění oken. Začleněním všech těchto tipů a triků do rutinního čištění oken můžete s minimálním úsilím dosáhnout lesklého povrchu a dobrého výhledu.

BONUS

I přes všechny vychytávky se vám do mytí oken nechce a nepomohli jsme, aby vás tato činnost bavila? Nevadí, i pro tuhle variantu máme vychytávku. Objednejte si firmu, která to udělá za vás. Doporučit můžeme plzeňskou stálici Uklizenozavas.cz. Za malý peníz se vám dostane velké kvality.


Tak jakou variantu zvolíte vy?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky