práce bytového designéra

Bytový designér není jen pro bohaté 


Pořizujete nový dům nebo byt a celé dny vám nedá spát, jak z těchto prostorů vykouzlíte své osobité místo k žití? Nebo vám nevyhovuje stávající bydlení a nevíte kde začít? Tady v Čechách jsme spíše typy DIY. Snažíme se všechno udělat tak nějak na koleni a často si myslíme, že s trochou štěstí a zručnosti vše zvládneme sami. Výsledek často není podle našich představ. Už taky nechcete chodit domů a říkat si „to jsem měl udělat jinak, ale už to nezměním“? Pojďme se tedy společně podívat, proč využít zkušeností interiérového designéra a proč tahle možnost není jen pro bohaté. 

Co vás čeká a nemine

Bytový designér není dekoratér. I když tato služba obnáší také ladění doplňků, nečekejte že jeho úkolem bude pouze vybrat polštářky s výšivkou nebo výmalbu. Pokud se obrátíte se svým prostorem na profíka, schůzka často začíná důkladnou analýzou vašich potřeb. Důležité je třeba vědět, zda váš dům nebo byt spadá do památkové zóny. Zda je nemovitost ve městě nebo na vesnici. Do jaké krajiny je situována, nebo v jakém stylu je budova navržena. Rozhodně s sebou vezměte půdorysy. Další otázky, které vám designér může klást jsou třeba: kolik vás v bytě nebo domě bude bydlet a v jakém věkovém rozmezí. Co během dne děláte, v jaké místnosti se zdržujete nejčastěji. Jaké barvy a styl máte rádi, ale také jak jste na tom s věcmi a kolik úložného prostoru bude tedy potřeba naplánovat. 

Rozvržení je nejdůležitější

Spolupráce s architekty a projektanty je denním chlebem, který zná každý bytový designér. Jak už jsme zmínili, nejde jen o doplňky. Správný profík navrhne pro vaši nemovitost také změny v rozvržení místností, nebo bude bourat příčky. Nebojte se, stojí to za to! Návrhářovo mnohaleté know-how je zdrojem mnoha zkušeností a postřehů. Dobře totiž ví nejen to, jak rozvrhnout místnosti nebo příčky tak, aby váš pohyb po domě nebo bytě byl plynulý a dával smysl. Často při vhodném přeplánování vznikne perfektní místo pro úložné prostory. 

Podlahy, výmalba a obklady 

Nový půdorys už bychom měli. (Nebojte, není potřeba u každého interiéru měnit jeho rozvržení.) Teď je čas vybrat vhodné podlahy, barvy na stěny do jednotlivých pokojů a také obklady do kuchyně nebo koupelny. Pokud vám bytový designér bude plánovat celou nemovitost, snadno propojí prvky napříč místnostmi tak, aby působily harmonicky. Podlahu zvolí nejen podle dekorů, ale také dle zatížení a praktického využití v jednotlivých místnostech. I navazující podlaha může být spojovacím prvkem celého prostoru. Vhodné obklady jsou samozřejmostí. A tam kde budou zdi tzv. holé, je možnost vybrat z nepřeberného možností nádherných tapet. Pro zbytek stěn zvolí správné barvy tak, aby měli potřebné vlastnosti pro danou místnost a také ladící odstín. 

Nábytek a doplňky

Další výhodou spolupráce s bytovým designérem je možnost výroby nábytku na míru. Nejen kuchyňská linka je předmětem plánování. Vybrat si můžete třeba vestavěné skříně, nebo vytvořit perfektní sestavu do chodby. Důležitým prvkem je také výběr osvětlení. A teď už přichází ladění. Doplňky, jako třeba stínící technika, záclony, zmíněné polštářky a dekorace sednou přesně tak, aby vám dělali radost každý, každičký den. 

Nejhezčí výloha ve městě 

Pokud smýšlíte ekonomicky, už víte, že se vždycky vyplatí, využít službu profíka. Stále máte pocit, že to zvládnete sami? Když si ovšem představíte, kolik času vám zabere jen průzkum a výběr, nebo kolik peněz dáte za opravy a vylepšení nepovedených pokusů, je jednoznačně lepší zpracovat interiér z jedné vody načisto. Ten pocit, když přijdete domů a všechno je přesně tak jak má být, je k nezaplacení. Pomoci vám s tím může Plzeňské designové studio Linie. Hádáte správně! Je to ta nejhezčí výloha v Rooseveltově ulici. Paní Slavíková se svým týmem mají léta zkušeností a za sebou stovky nádherně zpracovaných interiérů. Můžete se tedy s důvěrou svěřit do jejich rukou. Tak už se nepokoušejte dělat všechno vlastníma rukama a raději si zamluvte konzultaci.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest