sedací souprava po úspěšném čištění

Čištění sedací soupravy z látky a mikrovlákna

Sedací souprava je místo, kde se vy a vaši blízcí scházíte, abyste sledovali Netflix, hráli hry a mnoho dalšího, často s nápoji a občerstvením v ruce. Z tohoto důvodu je to také místo, kde chipsy, popcorn a drobky sušenek přistávají nebo se uvězňují mezi polštáři. Nemluvě o občasném rozlití barevných tekutin.

Vysáváním látkové pohovky se můžete zbavit lehké špíny, nečistot a několika zatoulaných zvířecích chlupů, ale abyste se zbavili zaschnutých skvrn, rozlití a pachů, budete potřebovat důkladnější čištění. Přibližně každých šest měsíců postupujte podle tohoto podrobného průvodce.

Jak hloubkově vyčistit?

Napařte sedací soupravu. Použijte ruční naparovač oděvů nebo napařovací žehličku k likvidaci povrchových roztočů. Projděte celou pohovku a nechte páru, aby se dotkla látky a pronikla do ní. Pokud nemáte napařovač nebo žehličku, přeskočte tento krok a přejděte rovnou k vysávání.

Vysajte čalounění. Pomocí nástavce na čalounění vašeho vysavače projděte celou sedací soupravu: záda, opěrky, potah a polštáře. Pokud jsou polštáře odnímatelné, sundejte je a vysajte látku pod nimi, zajeďte tak daleko pod záda a opěrky, kam váš vysavač dosáhne. Pomocí štěrbinového nástroje jeďte podél švů, kolem knoflíků a podél lemu.

Otestujte na skrytém místě. Nezapomeňte nejprve otestovat jakýkoli čistič čalounění nebo čisticí zařízení, které si vyberete, na skrytém místě, abyste se ujistili, že je bezpečný pro látku a nezpůsobuje žádné skvrny od vody nebo ztrátu barvy.

Odstraňte skvrny. U látek, které lze bezpečně čistit vodou, ošetřete skvrny od jídla a domácích mazlíčků přípravkem obsahujícím enzymy, podle pokynů na obalu. Smíchejte jemný saponát s jedním šálkem teplé vody. Pokud mají vaše polštáře snímatelné potahy, rozepněte je a mezi látku a výplň vložte papírovou utěrku, která absorbuje přebytečnou vlhkost. Naneste čistič na hadřík a skvrnu opatrně otřete. Jakmile skvrnu odstraníte, potřete místo dalším vlhkým hadříkem, abyste ho důkladně opláchli, a osušte. U delikátních tkanin, jako je brokát, odstraňte skvrny podle pokynů na obalu přípravku na bázi rozpouštědla, jako je kapalina na suché čištění pro jemné tkaniny.

Vyčistěte špinavé ruční opěrky a opěrky hlavy. Pro voděodolné tkaniny použijte přenosný extrakční čistič. Jednoduše nadávkujte směs čističe a vody, promasírujte tkaninu kartáčovou hubicí a vysajte nečistoty do nádrže.

Dezinfikujte pohovku. Jakmile bude vaše pohovka čistá a suchá, zničte přetrvávající bakterie a eliminujte pachy na voděodolném čalounění pomocí dezinfekčního spreje na textil.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *