žena nosící dámské lodičky od značky piccadilly

Dámské lodičky: Nezbytný doplněk pro každou moderní ženu

Pod pojmem dámské lodičky si většina lidí představí velmi elegantní ženské boty, vhodné pro formální i neformální příležitosti. Jsou ideální a oblíbenou volbou pro události jako svatby, plesy, pracovní setkání, ale i večírky. Celkový vzhled outfitu doplněný o lodičky dodává nositelce eleganci a šmrnc.

Něco málo z historie

Kdo by si byl myslel, že dámské lodičky jsou výdobytek poslední doby, hluboce by se mýlil. Historie této sofistikované obuvi sahá až do starověku, kdy byly první páry bot tohoto typu nošeny v Řecku a Egyptě, a většinou byly vyrobené z jednoho kusu kůže. Ve středověku a v období renesance pak byly lodičky opatřeny špičatou přední částí a nižším podpatkem, a nosili je dokonce i muži. O skutečně elegantní obuvi můžeme hovořit v době kolem 18. a 19. století, kdy se poprvé objevily lodičky s vyššími podpatky a zdobením. 20. století znamenalo zrod lodiček s nižším podpatkem a páskem přes nárt, které byly původně určené pro tanec. Lodičky, jak je známe dnes mají svůj původ v ikonických botkách z 50. a 60. let, kdy zdůrazňovaly ženskou siluetu a staly se nepostradatelným prvkem botníku moderní ženy.

Symbol elegance a stylu

Lodičky jsou synonymem pro ženský vzhled a rafinovanost. Podpatky, a dokonce i ty nižší, opticky zvyšují postavu a prodlužují nohy, což dodává outfitu sofistikovanost a zvyšuje sebevědomí ženy. Elegantní lodičky mají obvykle čistý a rafinovaný design s jemnými liniemi a tvary. Silueta lodiček může být klasická, dostupné jsou však i moderní střihy s nadčasovým vzhledem. Přestože spolu se slovem dámské lodičky se často pojí vysoké podpatky, důležité je, aby byly pohodlné. Dobře navržené lodičky s kvalitními stélkami a podpůrnými prvky mohou poskytnout pohodlí i při delším nošení.

Tipy, jak vybrat správné lodičky

Výběr dámských lodiček může být náročný proces, a velmi záleží na osobních preferencích dané ženy. Nicméně je dobré se držet několika základních tipů, se kterými nesáhnete vedle. Základem je, aby se nositelka v lodičkách cítila dobře a aby boty ladily s celkovým stylem.

  • Správná velikost je v případě této obuvi klíčová. Je velmi důležité, aby lodičky správně seděly a poskytovaly oporu. Pokud budou boty příliš těsné nebo naopak volné, chůze bude působit obtíže a bude nepohodlná. Při dlouhodobém chození nebo stání mohou v lodičkách otékat nohy. Pokud také trpíte tímto problémem, zvažte koupi lodiček o číslo větších. Jedná se o tajný trik známých hereček i princezen, který skvěle zabrání otlačeninám a puchýřům.
  • Hledejte ideální typ a výšku podpatku. Nejprve zvažte, jaký podpatek preferujete, a myslete na to, jaký bude výsledný efekt. Vyšší a užší podpatek působí elegantně, nižší a širší je pohodlnější pro dlouhodobé nošení, obzvláště v případě, pokud žena není na nošení vysokých podpatků zvyklá. Zde je nadmíru důležitá celková konstrukce boty. Ideální jsou takové lodičky, které rozprostřou veškerou váhu rovnoměrně na celou plochu boty. Pokud není klenba optimálně vyrovnaná, následkem může být nesprávné držení těla, a dokonce bolest chodidel, kolenou a zad.
  • Při výběru lodiček je důležitý také kvalitní materiál, který se bude hodit buďto na danou příležitost, nebo další individuální potřeby. Pravá kůže v tradiční černé barvě je klasika, která ladí se vším, semišové lodičky bývají lehčí, pohodlnější, avšak tento materiál je náchylnější k poškození. Syntetické materiály navíc nejsou tak pružné a prodyšné jako materiály přírodní.

V dnešní době je na výběr z mnoha střihů, značek, barev a výšek podpatků, a díky tomu si každá žena může vybrat lodičky přesně odpovídající konkrétním preferencím. Doporučit lze například dámské lodičky PICCADILLY. Jedná se o brazilskou značku, která při výrobě lodiček uplatňuje neustálé inovace, používá nejnovější technologie a vysoce kvalitní materiály. Díky tomu je zajištěna maximální odolnost lodiček, dlouhá životnost a pohodlí při nošení. Vybrat si můžete lodičky na nižším podpatku, vhodné pro každodenní nošení, i vysoké podpatky pro speciální příležitosti. Dámské lodičky se tak staly oblíbenou volbou pro ženy hledající perfektní kombinaci stylu, pohodlí a kvality.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *