obklady na terasu v tropickém podnebí

Dlažba na terasu: Pokládka na sucho nebo na mokro? 

Čeká vás obnova terasy, zahradních cestiček nebo vytváříte úplně novou pergolu pro rodinné setkávání? To, co vás bude nejvíce zajímat, je pokládka. Jaké dlaždice vybrat? A je lepší na sucho, nebo na mokro? Pojďme se seznámit s variantami pro váš lepší výběr. 

V čem je rozdíl

Vybíráte dlažbu, ale zatím jste nezjišťovali, jak se od sebe liší dlažba interiérová a dlažba na terasu? Pojďme si to v rychlosti vysvětlit. Ta terasová musí být vždycky, za každých okolností mrazuvzdorná. Má také vyšší tloušťku, která zaručí odolnost proti praskání. Ať už při chůzi, jízdě kolečkem, autem, nebo vinou povětrnostních vlivů. Venkovní keramika je vyrobena právě tak, aby vám vydržela mnoho let. Čistí se velmi snadno, v podstatě ji nemusíte nijak zvlášť udržovat. Ve většině případů je také opatřena protiskluzným povrchem. Ten zase zaručí vaši pochozí bezpečnost. Je z čeho vybírat a pokud se chcete podívat na opravdu rozšířenou nabídku, zkuste navštívit třeba jeden ze showroomů KERAMIKA SOUKUP. Teď už se ale pojďme vrhnout na samotné varianty pokládky. 

Na mokro

Pokládka na mokro se hodí hlavně pro tenčí dlažbu. Ta se pokládá do mokrého betonu nebo se lepí na zarovnanou betonovou desku. Podklad musí být opravdu dokonale rovný. Pokud není, pomozte si cementovou stěrkou, nebo stavebním lepidlem. Tenká dlažba na terasu se tímto způsobem zpevní a vydrží vám sloužit mnohem déle. Takto položenou dlažbu spárujeme cementovou směsí, do níž přimícháme písek. Tradiční spárovací hmota není navenek vhodná. Dá se ale použít jako příměs do cementovo-pískové směsi třeba pro natónování odstínu. A jaké dlaždice vybrat? Náš malý tip je vždy vybírat podle stylu celého domu, aby vše ladilo ve vzájemné harmonii. Zároveň při výběru barvy nezapomeňte myslet na to, že čím tmavší, tím teplejší. Pokud budete chtít po dlažbě chodit bosí, volte světlejší odstíny, které se v letních měsících nerozpálí tak, jako ty tmavé. 

Na sucho 

Pokládka na sucho, jak už z předchozího odstavce vyplývá, se hodí zase pro dlažbu, která je silnějších rozměrů. Tzv. na sucho znamená položit dlažbu do písku, do trávy nebo třeba do štěrku. Vůbec největší výhodou tohoto stylu pokládky je možnost kdykoliv dlažbu rozebrat a znovu použít. Pokud budete potřebovat vyměnit podzemní trubky, nebo třeba samotnou dlaždici, vyhnete se bourání. Pro klasickou pokládku vykopejte hlínu zhruba 20 cm do hloubky. Vždy podle toho, jakou tloušťku dlažba na terasu má. Použijte suť, kamení, zbytky betonu nebo jakýkoliv stavební materiál, který může sloužit jako vhodné podloží. Poté vytvořte zhruba 5 cm vrstvu zarovnaného písku nebo štěrku. Pokládejte dlaždice. Vždy zkontrolujte vodováhou jejich rovinu. Až bude dlažba umístěna, po pár dnech, až si sedne, zasypejte jemným suchým pískem. Tento způsob je ověřený a dlažba bude sloužit po mnoho let. Potřebujete pomoc s výběrem dlažby? Vydejte se do některého ze showroomu KERAMIKA SOUKUP a nechte si poradit od odborníků, kteří o dlažbách ví vše. Poradí vám také s pokládkou vhodnou pro konkrétní druh dlažby.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky