budova bez hrotů proti ptactvu s holuby na římse

Hroty proti holubům: chraňte (nejen) fasádu před nepořádkem od ptáků

To, že ptactvo dokáže fasádu i všechno kolem nepěkně zaneřádit, je známá věc. Málo už se ale ví, že s tímto problémem se dá efektivně bojovat. Stačí na vhodná místa namontovat hroty proti holubům a situace se rázem zlepší.

Ať už žijete v panelovém domě, bytovce, nebo rodinném domku, nečistoty nejrůznějšího původu na nejrůznějších součástech obydlí se vám pravděpodobně nevyhnou. V lokalitách, kde si to oblíbí holubi, bývá extrémně těžké udržovat dům v přijatelném stavu jak po vizuální, tak později po funkční stránce.

Jedním z těch nejefektivnějších a nejpoužívanějších řešení jsou hroty proti holubům – z pravidla plastové, či kovové pásky se širokými a hustými řadami hrotů, které se dají přidělat prakticky na jakoukoli dlouhou a rovnou plochu. Tyto pásky ptákům brání v dosedání a hnízdění. Díky tomu, že se vyrábějí z nerezové oceli, také dlouho vydrží.

Tuto efektivní a šetrnou pomůcku v boji s nežádoucím návštěvníkem si při šikovnosti nainstalujete i sami za použití montážního silikonu, zda je instalace možná z vnitřních prostorů budovy. Pokud ale raději spoléháte na profesionály, obraťte se na ty, které doprovázejí kladné reference například na Firmy.cz nebo na Google. Ti vám mimochodem rovnou (nebo kdykoli jindy) během chvíle nainstalují i sítě proti holubům. Ve městech se to většinou opravdu hodí.

Kolik stojí instalace hrotů proti holubům?

Ceny se mohou napříč republikou lišit, obecně ale můžeme říct, že odborníkům za běžný metr zaplatíte 100 Kč a více. U dvojitého provedení hrotů je to pak 200 Kč a více. Firmy si obvykle započítávají i cestu a také hodinovou sazbu za práci.

Zvolit profesionála nebo ne?

Při instalaci musíte také dbát na etiku a dodržovat dané zákony a regule. Pořád jsou to živá stvoření, která jsou chráněna zákony a rozhodně jim nechceme ublížit, proto je lepší využít služeb profesionálů, kteří mají znalosti ohledně toho co a jak, kam hroty umístit, jakým způsobem a jak daleko od sebe, aby tyto nežádoucí tvory neohrožovaly, jen jim vytvořily nehostinné prostředí a oni tak neměli potřebu hnízdění tam, kde to není žádoucí. Navíc leckteré budovy jsou vysoké a spousta z nás nedisponuje potřebnou technikou, abychom hroty bezpečně a správně umístili. Zde je správná volba odborné firmy s odbornou instalací, která zajistí efektivitu a šetrnost tohoto způsobu boje.

Investice se rozhodně vyplatí, zamezí totiž mnohem vyšším finančním nákladům, které vznikají při odstranění holubích výkalů z fasády a dalších postižených míst nebo jejich opravě.

Pokud vás holubi i menší ptáci a známky jejich přítomnosti opravdu trápí, berte to jako investici do budoucna, která se vám vrátí minimálně tím, že se jen tak nezačnete potýkat s fasádou, římsami, parapety nebo třeba okapními žlaby zanešenými od trusu, a tak nebudete muset vynakládat finance a čas na jejich čištění. Navíc jejich trus obsahuje různé bakterie a organismy, které mohou ohrozit naše zdraví.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *