spinave auto bwm

Jak správně vyčistit auto?

Čištění aut může být skvělou příležitostí k udržení jejich vzhledu a dlouhodobé ochraně. Nicméně, existuje mnoho pověr a mýtů ohledně správného postupu čištění, které mohou vést k neefektivním nebo dokonce škodlivým výsledkům. Pojďme se podívat na některé z těchto pověr a uvést fakta, která vám pomohou lépe porozumět, jak správně vyčistit své auto.

1. Mytí auta v horkém slunečním počasí je nejlepší.

Mytí auta za horkého slunečního počasí může být kontraproduktivní a vést k nežádoucím výsledkům. Kromě toho, že se budete pravděpodobně potit, existuje hned několik důvodů, proč je lepší vyhnout se mytí auta za horkého slunečního počasí. Na přímém slunečním záření totiž voda na povrchu auta rychle vysychá. To může způsobit vodní skvrny a zanechávat za sebou nežádoucí stopy, které mohou zhoršit vzhled vašeho auta. Pokud se budete navíc snažit čistit auto ručně, můžete si při dlouhodobém pobytu v horkém slunci snadno popálit ruce nebo pokožku. To může být nejen nepříjemné, ale také zdraví škodlivé.

2. Čím více pěny, tím lepší čisticí výsledek.

Při použití příliš velkého množství čisticí pěny může být obtížné všechnu pěnu z auta důkladně opláchnout. Pokud zůstane pěna na povrchu auta, může způsobit vodní skvrny a zanechávat za sebou nečistoty. Někteří lidé mohou považovat hojnou pěnu za znak účinnosti čisticího prostředku. Nicméně, účinnost čisticího prostředku se neodráží pouze v množství pěny, ale spíše v jeho schopnosti rozpustit nečistoty a zanechat povrch čistý a lesklý. Používání příliš velkého množství čisticí pěny navíc může být zbytečné plýtvání produktem. Nejenže to může způsobit, že spotřebujete více čisticího prostředku, ale také to může zvýšit náklady na oplachování vody.

3. Čištění auta v automatické myčce je nejlepší volbou.

I když automatické myčky aut mají svá místa a mohou být pohodlné, nejsou vždy nejlepší volbou pro čištění vašeho vozu. Některé totiž používají kartáče nebo válce, které mohou poškrábat lak vašeho vozu. Zejména pokud jsou kartáče špinavé nebo opotřebované. Navíc se zaměřují hlavně na rychlé čištění exteriéru vozu, ale často nejsou schopny poskytnout důkladnou péči o detaily. To znamená, že některé části auta, jako jsou ráfky kol, mohou zůstat nečisté. V automatických myčkách jsou obvykle používány univerzální čisticí prostředky, které ne vždy splňují vaše individuální potřeby nebo preference.

4. Použití domácích čisticích prostředků je stejně účinné jako profesionální čisticí prostředky.

I když jsou domácí čisticí prostředky levnější a snadno dostupné, je důležité si uvědomit, že profesionální čisticí prostředky nabízejí vyšší úroveň účinnosti a ochrany pro vaše auto. Pokud si přejete dosáhnout optimálních výsledků a udržet své auto v nejlepším stavu, může být vhodnější investovat do profesionálních čisticích prostředků.

Je důležité oddělit pověry od faktů. Pokud jde právě o čištění aut, tak aby se dosáhlo nejlepších výsledků a zachovala se dlouhodobá ochrana vozidla, využívejte správných postupů a kvalitních čisticích produktů, jen tak si můžete udržet své auto v dokonalém stavu a chránit jeho hodnotu.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky