čištění sedaček za pomocí tepovače

Nebojte se čištění sedaček, jde to snadno a rychle!

Řada lidí se stále domnívá, že čištění sedaček, sedacích souprav a obecně čalounění obnáší komplikace, stojí spoustu peněz a výsledek je nejistý. Tyto starosti však můžete hodit za hlavu, protože v dnešní době existuje nejen spousta speciálních prostředků, ale i profi firem, které se čištění sedaček věnují, a s jejichž pomocí bude vaše sedačka zářit jako nová!

Sedačka jako neodmyslitelná součást domova i kanceláře

Sedačka je neodmyslitelný prvek v obývacím pokoji nebo v kanceláři, s tím se však ruku v ruce pojí fakt, že během používání dostává pořádně zabrat, obzvlášť, pokud jsou v domě děti nebo domácí mazlíčci. K zašpinění sedačky tak může dojít velice rychle. Svépomocné čištění výhradně postižených míst sice pomůže o něco prodloužit životnost čalounění, zatímco pravidelné a kompletní profesionální čištění téměř stoprocentně zajistí, že váš oblíbený nábytek bude vypadat jako nový po mnoho dalších let.

Jak je to s materiály?

Metoda čištění sedaček se zpravidla odvíjí od použitého materiálu a intenzity znečištění. Platí však, že dnes není problém vyčistit všechny typy materiálů, ať už se jedná o látkovou sedačku, nebo luxusní sedací soupravu z pravé kůže. Techniku čištění i čisticí prostředek je tedy třeba vždy zvolit individuálně. Během čištění lze sedačku zbavit nejen nečistot a mastnoty, ale také roztočů nebo stop od domácích mazlíčků, jako jsou otisky tlapek nebo chlupy.

Materiál, z něhož je čalounění sedačky vyrobeno, může při znečištění a následném čištění představovat kámen úrazu. Svou roli hraje samozřejmě i barva potahu. Tmavý textilní materiál sice dokáže absorbovat rozlitou tekutinu, což však ve výsledku nevypovídá nic o čistotě a stavu sedačky jako takovém. Kožené a koženkové sedačky je možné v případě podobné nehody setřít, ale ani to není zárukou, že v rámci reakce materiálu a typu znečištění nevzniknou na povrchu nevzhledné skvrny. Obzvlášť mastnota dokáže nadělat s celkovým vzhledem sedačky pořádnou paseku.

Správně provedeným, profi hloubkovým čištěním lze sedačku zbavit dokonce i následků po vylité kávě či vínu. Dalším bonusem čištění je příjemné provonění čalounění. Pokládáte si teď otázku, zda se do čištění pustit sami, nebo povolat profesionály? Pojďte se podívat, jaké jsou možnosti!

Rozdíly mezi domácím a profi čištěním

V některých případech vás může domácí čištění sedaček mile překvapit. Nepříliš silné znečištění je možné odstranit pomocí tepovače nebo vysavače s kartáčovým nástavcem. Při práci použijte roztok vody a octa nebo čisticí prostředek, určený k hloubkovému čištění sedaček. Tímto způsobem sedačku zbavíte drobků, nečistot, a prachu. Nabízí se však otázka, zda je vhodné poměrně finančně nákladný a objemově náročný tepovač pořizovat v momentě, kdy čalounění čistíte například jen jednou za půl roku. V případě příležitostného užívání není tedy nákup tepovače nejlepší volbou a jednodušší cestu představuje povolat na čištění profesionály.

Specializovaná firma, která provádí čištění sedaček na profesionální úrovni, disponuje kromě bohatých zkušeností také vysoce kvalitními nástroji a přípravky pro hluboké a účinné čištění. Důkladně proškolení pracovníci přesně vědí, který čisticí prostředek je vhodný pro daný typ čalounění. Obzvláště v případě materiálů z pravé kůže, hedvábí nebo sametu poskytuje firma záruku, že čištění proběhne šetrně a bez sebemenšího poškození materiálu.

Za jak dlouho je možné ošetřenou sedačku používat?

Doba schnutí sedačky závisí na použitém způsobu čištění a také na typu čalounění. Ve většině případů se tato doba pohybuje kolem 6-8 hodin, v případě čištění pomocí páry se čas může ještě prodloužit. Aby byl efekt čištění co nejlepší, doporučuje se používat sedačku teprve až po perfektním vyschnutí

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky