výškové práce a pracovníci černobílé foto

Některé výškové práce lze zvládnout pouze s horolezeckou technikou! Které to jsou?

Bojíte se výšek? A přemýšleli jste někdy nad tím, jaké to je, když se někteří lidé živí tím, že celý den pracují takřka zavěšení ve vzduchu? Výškové práce spojují rozličné profese. Dneska se podíváme na ty, které vyžadují pro své vykonávání horolezeckou techniku. Věděli jste o všech?

Domy a stavby

Výstavba a údržba vysokých budov a konstrukcí často vyžaduje použití horolezeckého vybavení. To zahrnuje úkony, jako jsou například:

  • Nátěry fasád, střech a ocelových konstrukcí
  • opravy a demolice komínů
  • čištění sil a nádrží
  • a mytí a údržba výškových budov včetně oken a fasád.

Výškové práce nejsou jednoduché, ale díky horolezeckému vybavení je výškařům umožněn bezpečný a efektivní přístup do těžko dostupných míst. Technika se stala každodenní oporou a spolehlivým nástrojem pro stavební a údržbářské projekty ve výškách.

Vítr ve vlasech 

Údržba a opravy větrných turbín jsou další oblastí, kde je nezbytné horolezecké vybavení. Elektrikáři a technici, kteří staví nebo opravují větrné elektrárny, vyžadují pro bezpečný přístup k turbínám horolezecké vybavení. Využití techniky je klíčové při zvládání rizika pádů, které při práci ve výškách představuje značné nebezpečí. K zajištění bezpečnosti pracovníků při vykonávání práce ve výškách se potom krom specializované horolezecké techniky používají i osvědčené visuté mosty.

Zpátky na stromy

Péče o stromy a sadařství je jasné. Možná je tou první profesí, kterou byste si spojili s horolezeckou technikou. Arboristé denně provádějí výškové práce jako právě rizikové kácení stromů, kácení extra vysokých a nestabilních stromů, prořezávání je a pečují o porost celkově. Horolezecké vybavení jim umožňuje bezpečný přístup i v korunách a vysokých špičkách stromů, kam by se jinak dostávali jen velmi těžko.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest