zelena balancni zidle od peska

Prosedíte celé dny? Balanční židle vám může zachránit (nejen) záda

Každý, kdo má sedavé povolání, jistě potvrdí, že ho záda více či méně pobolívají nebo vyloženě bolí. Sezení pro člověka není úplně nejpřirozenější, o to více bychom se měli snažit přizpůsobit pomůcky, které v této poloze využíváme. Začít se dá od balanční židle.

Pořízení kvalitní kancelářské židle je zřejmě jedinou cestou, jak se akutním i chronickým bolestem zad vyhnout. A nejen jim – hrozí totiž také degenerace páteře (od krční až po bederní), která může vést k nejrůznějším potížím i na jiných částech těla. Zároveň židle není to jediné, co bychom měli řešit. Je ale důležité u ní začít. Jakmile zjistíte, jak budete u stolu, sedět, můžete si pořídit další pomůcky, které ergonomii vaší běžné či domácí kanceláře doladí k dokonalosti.

S balanční židlí nikdy neprohloupíte

Zatímco kvalitnější kancelářská židle má houpací mechanismus nebo flexibilní opěrky rukou i bederní páteře a další vychytávky, balanční židle je ještě o úroveň výš. Dokáže totiž zajistit přirozenou pohyblivost pánve, čímž dochází k aktivizaci zádových svalů. Výsledkem nejsou záda natolik ochablá, aby byla náchylná k tuhnutí nebo jiným nepříjemným stavům.

To, co někoho může od pořízení balanční židle odrazovat, je vyšší cena. Ta se vám rozhodně vrátí v podobě nezničených zad a absence přidružených zdravotních problémů. Zvlášť pokud denně prosedíte prakticky celou pracovní dobu (i nějaký ten volný čas), je vhodné o ní zauvažovat.

Jaké jsou výhody balanční židle?

Výhod je celá řada, přesvědčte se sami:

  • Zajišťuje správné sezení. Tím dochází k posílení středu těla. Čím je tělo pevnější, tím spíš se vyhne bolestem, o kterých je řeč.
  • Stará se o zlepšení stavu páteře bederní, hrudní i krční.
  • Zlepšuje prokrvení nohou, které dlouhodobě špatným sezením mohou také trpět.
  • Hodí se i na celodenní sezení.
  • Narovnává záda a pomáhá předcházet rozvoji skoliózy.

K tomu všemu musíme přičíst ještě pohodlí – jakmile si na balanční židli zvyknete, už nebudete chtít jinou, protože by vám připadala jako mučicí nástroj. Dáte jí šanci?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky