dům po ranovaci fasády


Renovace fasády zvyšuje hodnotu nemovitosti

Vnější stěna budovy, označována jako fasáda, je nejen vizuální reprezentací každého domu, ale vypovídá také o celkovém stavu nemovitosti a o údržbě a péči, která je domu věnována. Vzhled domu je rovněž vizitkou majitele a svědčí o jeho vkusu a citu pro detail. To jsou důvody, proč je důležité pečovat o fasádu tak, aby byla stále v co nejlepším stavu a zachovat nejen její estetické, ale také funkční a termoizolační vlastnosti. Pojďme se podívat, kdy je dobré povolat firmu na renovaci fasády.

Fasáda a její funkce

Fasáda není pouze odkazem na estetické cítění architekta či majitele, ale také prezentuje stav objektu, poskytuje ochranu proti hluku, vnějším vlivům a nečistotám, reflektuje architektonickou koncepci a hraje klíčovou roli v energetické efektivitě domu. Během zimních měsíců reguluje tepelné ztráty a příjem slunečního světla a pomáhá udržovat teplo v interiéru, což přispívá k úspoře nákladů na topení. Ve výsledku lze říct, že fasáda je jakýmsi nárazníkem mezi interiérem a vnějším prostředím a je naprosto nepostradatelnou součástí každé nemovitosti.

Jaké vlivy fasádu poškozují?

Fasáda jako venkovní plášť každé budovy je pochopitelně denně vystavována působení vnějších faktorů, kdy zdaleka nejde jen o počasí, ale také o smog, škodlivé látky z ovzduší, nebo například následky stavebních prací v blízkosti domu. V neposlední řadě je nutné zmínit i běžné opotřebení. Tyto vlivy se na fasádě mohou podepsat ve formě drobných prasklinek a dírek až po větší praskliny, odpadávající omítku, nebo dokonce vlhkost ve zdech. Nesprávná, nebo dokonce žádná údržba znamená, že tyto malé nedokonalosti, které by mohly být snadno opraveny, časem naberou na intenzitě a dojde nejen k rapidnímu zhoršení vzhledu fasády, ale také ke snížení její funkce.

Udržujte fasádu domu v top stavu

Pod pojmem renovace fasády se skrývá odborný proces, jehož realizace vyžaduje profesionální vybavení, kvalitní a ověřené materiály a řadu zkušeností. Jedná se o úkol, který je rozhodně vhodné svěřit profesionálům. Specializovaná firma dokáže provádět nejrůznější typy oprav klíčových fasádních prvků, ať už jsou to opravy okenních profilů, opravy římsy, prasklinky, omítka, vlhké zdi a podobně.

Jak renovace fasády probíhá?

Firma zabývající se renovacemi fasád je vybavena profesionální horolezeckou technikou, která umožňuje dostat se snadno i do těžko přístupných míst a výšek. Veškeré opravy provádějí zkušení odborníci s důkladnou znalostí dané problematiky a během renovace používají výhradně kvalitní a prověřené materiály, odolné vůči poškození a povětrnostním vlivům. Veškeré služby jsou poskytovány s profesionálním přístupem, což je zárukou kvalitního a efektivního řešení pro krásnou a funkční fasádu.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky