žena v kanceláři sedící na balanční židli

S otoky nohou a bolestmi zad zatočí balanční židle!

Žijeme v době sedavé, ať chceme, nebo ne. Sedíme doma na gauči, v práci u počítače, na sedačce v tramvaji, na židli u oběda… Snad jen když spíme, tak polohu vždy změníme. Jinak se vsedě dá dělat skoro cokoliv. Také vám to tak přijde?

Sezení nedělá našemu tělu dobře – co s tím?

Přitom poloha vsedě není pro naše tělo příliš přirozená, ba právě naopak. I když to bude znít možná komicky, naše tělo se zkrátka ještě nesmířilo s představou, že 80 % svého aktivního dne trávíme vsedě u počítače. Proto nás po 8 hodinách práce bolí doslova „celý člověk“. Bolí nás záda, krční páteř, hlava, otékají nám nohy… kdo by to neznal!

Balanční židle umožní aktivní dynamické sezení

Existuje na to nějaký lék? Ano. Pravděpodobně nechcete slyšet, že byste měli změnit zaměstnání, trávit své dny aktivněji a v souladu s přirozeností svého těla, že? Přeci jen živíte rodinu. Aktivní ale můžete být i vsedě. Pomůže vám v tom balanční židle. Tato židle není jen vytuněnou kancelářskou židlí, ale i cvičební pomůckou. Balanční mechanismus stimuluje stabilizační svalstvo středu těla. Nutí nás (a tím i naši páteř) ke zdravému vzpřímenému držení.

Balancujeme a posilujeme – i při práci

Balanční židle se s každým našim pohybem naklání a my tak neustále balancujeme. Podobně jako na balančním míči. Oproti míči má ale balanční židle jednu zásadní výhodu. Poskytuje oporu celému tělu. Tedy i zádům, pažím aj. Na balančním míči dříve nebo později sklouznete k nezdravému nahrbení.

Balancovat ale nemusíte nonstop. Pokud vás balancování omrzí, nebo si od něj chcete zkrátka chvíli odpočinout, využijete možnosti aretace balančního pohybu, kterou zajišťuje patentovaná technologie Stop&Go, a získáváte vysoce kvalitní klasickou kancelářskou židli – je to tedy velmi šikovné 2v1.

Balanční židle se vyrábí v Plzni

Zajímalo by vás, jak funguje balanční židle v praxi? Není nic jednoduššího, než si ji osobně vyzkoušet. Výrobcem jedinečné české balanční židle, za jejímž zrodem stojí několikaletý výzkum a patentované technologie, je rodinná firma z Plzně – Peška! Udělejte si výlet do Plzně a vyzkoušejte si zdravé sezení přímo u zdroje.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest