unavený muž po stěhování bytu

Stěhování bytu je náročné, ale zvládnout se dá bez zbytečných nervů

Čeká vás stěhování? Do nového domova se nejspíš těšíte, ale samotné stěhování bytu byste radši nějak elegantně přeskočili. Špatná zpráva je, že se mu nevyhnete, ale máme i dobrou – tu nejtěžší práci můžete nechat na jiných.

To, že je lepší vyhořet než se stěhovat, vůbec nemusí platit. Jen je potřeba si na stěhování bytu připravit dobrý strategický plán, sehnat včas vše, co k tomu budete potřebovat, a nakonec si taky zajistit dopravu, kterou své věci dostanete do nového bydlení. Jak na to?

Plánujte klidně měsíc předem

Celou akci začněte plánovat včas. Když se do toho dáte měsíc před samotným přesunem věcí mezi původním a novým bydlištěm, neuděláte chybu. Začít můžete sháňkou obalových materiálů a krabic. Pokud se stěhujete z velkého do velkého, budete toho potřebovat spoustu. Hodit se vám budou i plastové kontejnery nebo vakuové pytle na oblečení a bytové textilie. Všechno radši přepečlivě popište, než abyste pak narychlo a akutně něco hledali.

V tuto dobu taky zvedněte telefon a požádejte o pomoc své blízké – ať už kvůli stěhování a jejich přičinění, nebo třeba kvůli pohlídání dětí a domácích zvířátek v konkrétním datu. Pokud vám totiž stěhování může něco zbytečně komplikovat, pak jsou to tyto dva elementy.

Zároveň si promyslete, jestli přesun skutečně zvládnete sami, případně jestli budete potřebovat půjčit dodávku, nebo dokonce oceníte i pomoc stěhovací firmy, jejíž zaměstnanci vaše věci naloží, převezou, vyloží a vynesou až do bytu.

Když s objednávkou budete otálet, mohlo by se stát, že na to nakonec vážně zůstanete sami. A věřte, že náročné je už jen balení a vybalování, natož ještě nakládání a vykládání. Pokud můžeme radit, ušetřete si síly, budete je potřebovat.

Jak přežít první dny v novém bytě?

Na prvních několik dní si s sebou sbalte „nouzové zavazadlo“. V něm byste měli mít vhodné oblečení na vybalování, pyžamo, nabíječku na telefon, potřebné léky, zubní kartáček a pastu a drogerii, kterou denně potřebujete. Pokud ještě nemáte postel, matrace, peřiny a polštáře, sbalte si spacák a karimatku. Myslete na to, že kompletní vybalení může trvat 2–3 dny, tak ať vám nechybí to, bez čeho by vám nebylo dobře.

Pokud s sebou budete mít děti či mazlíčky nebo se vám večer v den stěhování z hlídání vrátí, nezapomeňte je zajistit úplně stejně jako sebe.

Nebojte se. Když nepodceníte přípravu, půjde to jako po másle!

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky