úklid kanceláří dělá pracoviště více produktivním

Úklid kanceláří: Kde všude by mělo být čisto? 

Udržování čistého a hygienického prostředí kanceláře je zásadní pro zdraví a pohodu zaměstnanců. Když si ovšem představíte, co všechno je třeba udělat a následně udržovat, mohou se vám protočit panenky. Pokud vlastníte velkou firmu, kanceláří bude o to více. Pojďme si zhruba říci, co je potřeba zajistit a jak úklid kanceláří zvládnout

Základní úklid možná zvládnete sami

Komplexní úklid kanceláře, který by bylo dobré provádět alespoň jednou týdně, by měl zahrnovat utírání prachu a dezinfekci všech povrchů, čištění a dezinfekci toalet, vysávání koberců a vytírání podlah. Dodržováním důkladného úklidového postupu můžete v podniku zabránit šíření choroboplodných zárodků a bakterií a vytvořit tak pro své zaměstnance bezpečnější a zdravější pracoviště.

Mravenčí práce 

Komplexní úklid, i když není zrovna oblíbený, zvládnete pořád rychleji než ten důkladný. Zahrnuje čištění a dezinfekci takových povrchů, jako jsou stoly, klávesnice, myši, počítačové monitory, či celé notebooky. Je také důležité věnovat velkou pozornost společným věcem, jako jsou telefony, kliky a spínače světel, kterých se často dotýkáte a mohou obsahovat bakterie. 

Sanitárky a kuchyňka

Čištění a dezinfekce toalet je dalším kritickým aspektem, když jde o úklid kanceláří. Toalety by měly být několikrát denně kontrolovány a podle potřeby čištěny. Sanitárky ovšem nejsou jen o toaletách. Zahrnují také čištění umyvadel, vodovodních baterií a zrcadel. V kuchyňce je potřeba mýt dřez i baterii. Dále čistit varnou konvici, mikrovlnnou troubu, či udržovat kávovar. Říkáte si, že to naučíte zaměstnance a budou po sobě uklízet sami? Věřte nám, to není tak snadné. Právě ti vždy očekávají, že bude vše hotovo a připraveno k dalšímu použití. Když si spočítáte čas strávený každodenním a každotýdenním úklidem kanceláří, je jasné, že to sami nezvládnete. Naštěstí existují úklidové firmy, které se o všechno, co jsme zmínili výše, hravě postarají. Využijte služeb osvědčené plzeňské firmy Uklizenozavas.cz a nebuďte na úklid kanceláří už nikdy sami. Prozkoumejte celou jejich nabídku a uvidíte, že vám uleví i v dalších typech úklidu.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky