luxusní tapety na zeď v moderním prostoru

Vybíráme luxusní tapety: Jak proměnit místnost v královský apartmán?

Luxusní tapety mají sílu proměnit jakýkoliv prostor ve skvostný apartmán. Učinit jej vizuálně přitažlivějším a atraktivnějším je s nimi hračka. Vzory tapet se mohou pohybovat od odvážných a dramatických až po jemné a decentní. Pojďme se podívat na to, jak správně vybrat tu, která dodá punc luxusu právě vašemu domovu. 

Hlavně účelně 

Při výběru tapety je důležité vzít v úvahu účel a funkci místnosti. Jistě že do ložnice použijete jiný typ a dekor tapety než do obývacího pokoje či jídelny. Tapeta by navíc měla doplňovat stávající barvy v místnosti a zařízení tak, aby vytvořila soudržný a harmonický vzhled. Kromě toho je lze použít ke zvýraznění specifických architektonických prvků místnosti, jako jsou třeba výklenky, čímž dodají prostoru hloubku a osobitost.  

Barvy a vzory

Barevná paleta a vzor tapety jsou stěžejním faktorem, pokud chcete docílit luxusního vzhledu. Výběrem sytého a výrazného barevného schématu, jako jsou hluboké temné tóny či metalické odstíny, můžete vnést do interiéru pocit bohatství a půvabu. Při výběru složitého a detailního vzoru, jako je damašek nebo květinový vzor, zase dodáte stěnám dojem textury a hloubky. Nechte si s výběrem poradit. Vždy pomůže probrat s designérem, jak se chcete v dané místnosti cítit a co je pro vás důležité. A podle toho vybrat dokonalý vzor.

Kvalita spíš než kvantita

Když vybíráte luxusní tapety, nebojte se zainvestovat. Kvalitní tapeta z kvalitního materiálu bude nejen lépe vypadat, ale také vydrží déle než levnější alternativa. Při výběru zvažte odolnost materiálu proti opotřebení, vlhkosti a vyblednutí. Zvolte vinyl nebo netkané textilie. Právě ty jsou známé svou odolností a dlouhou životností. Taktéž jsou ideální volbou pro místa s vysokým provozem, jako jsou chodby a vchody. Pokud vyberete dobře, budou zvelebovat váš prostor po mnoho a mnoho let. Nevyznáte se v tapetách, ale toužíte po krásném interiéru? Domluvte si konzultaci v interiérovém studiu Linie design. Budete nadšeni rozsáhlou nabídkou i znalostmi designéra. Vyberete si i vy?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest