židle na kolečkách do kanceláře

Záhada židle na kolečkách! Věděli jste, proč se kancelářské židle vyrábí s kolečky, a ne bez nich?  

Dnes se podíváme na jedno z těch témat, které jste vnímali automaticky, nikdy jste nad ním moc nepřemýšleli, ale až článek dočtete, budete si připadat velmi obohaceni. A sdílet své zjištění u všech známých. Hlavním aktérem totiž bude židle na kolečkách. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč má kolečka? A proč je to důležité pro pohodlnou práci v kanceláři? My jsme to pro vás zjistili! 

Úspora času

Prvotním důvodem, proč se na kancelářské sezení začali kdysi přidávat kolečka, byla úspora času. Má se za to, že díky snazšímu přesunu po kanceláři, si rychleji vyřídíte potřebnou práci a doslova “objedete” všechny schůzky efektivněji. Kolečka tedy měla zvyšovat produktivitu. A to hlavně pokud jste potřebovali ve velkém open space spolupracovat s kolegy v různých koutech jedné velké kanceláře. 

Usnadnění pohybu a námahy

Židle na kolečkách také usnadňuje dostupnost a zrychluje pohyb. S kolečky se můžete pohodlně přisunout blíže ke stolu, aniž byste s zní museli slézt. Původně byla vyvinuta tak, abyste nemuseli neustále vstávat a zase si sedat, a hledat pohodlnou pozici k sezení. Šlo tedy o zajištění nepřetržité práce v kuse, která nebude ničím přerušována. Schopnost snadno pohybovat křeslem je navíc zvláště výhodná pro ty, kteří mají nějaké fyzické omezeními nebo handicap, protože jim umožňuje se samostatně a pohodlněji pohybovat v kancelářském prostoru. 

Prevence zranění 

Dalším důležitým důvodem, proč jsou kancelářské židle vybaveny kolečky, je prevence namáhání a zranění. Bez koleček byste museli vyvinout větší sílu a namáhat své už tak unavené svaly při neustálém posouvání židle. Věřte nebo ne, ale i při manipulaci s nestabilní židlí se můžete zranit. Kolečka vám umožňují se pohybovat hladce a bez námahy. Díky za ten nápad. Začleněním koleček totiž můžeme mít v práci mnohem větší pohodu a když k tomu přičteme ergonomické vlastnosti kancelářských židlí, nic nám nebrání zasednout a vykonávat svou práci svědomitě. Tak co, dozvěděli jste se něco nového? Nebo jen sháníte novou židli a projíždíte všechny články, které se jich nějak týkají? Pokud jde o druhou variantu, už nehledejte. Obraťte se rovnou na zavedenou firmu Peška v Plzni. Jedině tady si vyberete český výrobek, dělaný ručně a precizně.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest