3 důvody, proč si zamilujete moderní dřevostavby

Milujete dřevo a nejraději byste se s ním doslova obklopili. A co říkáte na dřevostavby? Líbí? 

Moderní dřevostavby – komfort se vším všudy

Když dřevo, tak všude. Proč troškařit. Dřevo není jen tradiční materiál pro zařizování našich interiérů, je to i klasický stavební materiál. A dřevostavby se dnes těší velké popularitě. Troufáme si říct, že zažívají opravdový boom. Nepředstavujte si ale roubenky a trampské boudy. Dnešní dřevostavby dostaly přívlastek „moderní“, aby bylo jasně patrné, že se v nich dá bydlet se vším moderním komfortem. 

Dřevem se v dřevostavbě můžete doslova obklopit. Moderní dřevostavby jsou přírodní alternativou ke klasickému bydlení. Když hovoříme o „přírodní alternativě“, nemusíte se bát, že by se vám v dřevostavbě nedostávalo veškerého moderního pohodlí – ba naopak. Povězme si něco více o výhodách dřevostaveb, a to pěkně do detailu. Shrneme si výhody, které vás obvykle motivují k rozhodnutí pořídit si dřevostavbu, i benefity, které poznáte až po nastěhování. 

Rychlost výstavby – komplementaci nelimituje roční období ani počasí

Plzeňští experti na dřevostavby z firmy EasyHomes.cz říkají, že prvním, co jejich klienty na bydlení v dřevostavbě vábí, je rychlost výstavby. „Naši dřevostavbu zvládáme postavit až o půl roku rychleji, než se obvykle staví zděný dům. Nijak nás netrápí počasí a roční období. Domy sestavujeme na bázi metody suché výstavby v naší vyhřívané suché hale,“ říká specialista z EasyHomes.cz. Právě konstantní podmínky při komplementaci jsou důležité i z hlediska životnosti dřevostavby. Aby byla životnost materiálu co nejvyšší, je klíčové, aby materiály nedošly k úhoně. Sucho a teplo stavbě svědčí. Pro vás to představuje i další výhodu, a to tu, že kompletaci dřevostavby nic nezdržuje.

Dřevostavby mají lidé zafixovány jako nízkoenergetické bydlení. Dnes je potřeba každý dům stavět s ohledem na energetickou náročnost a dle zákona není možné si postavit „energetického žrouta“. Materiály, ze kterých dřevostavby jsou, ale vynikají skvělými termoizolačními vlastnostmi – a to je třeba vypíchnout. Bydlení v dřevostavbě oceníte zejména v létě. Zatímco se vaši známí budou „vařit ve vlastní šťávě“ v panelácích a zděných domech, v dřevostavbě je příjemný chládek a krásně se v ní spí i za tropických nocí. 

Variabilita dřevostavby – z tiny house může být ranč

To, co o dřevostavbě možná nevíte, ale s čím vás seznámí šikovný specialista, je variabilita dřevostaveb. Pokud z jakéhokoliv důvodu nyní nepotřebujete či nechcete velký dům, ale zkrátka jen chcete bydlet ve svém a užít si výhod vlastní zahrady, můžete si postavit i úplně malý domeček, tzv. tiny house. Jakmile se vaše situace změní a vám dojde, že by se vám hodilo o místnost nebo o dvě více, můžete si své bydlení „přifouknout“. Jak na to? Řešením jsou modulové dřevostavby.  

Pokud nyní například nemáte rozpočet na větší dům, je to ideální řešení. Postavíte menší dům a později jen necháte přistavit další modul nebo moduly. A z tiny house může být klidně velkorysý ranč. Specialisté z EasyHomes navíc nabízí velmi elegantní řešení, jak si ušetřit vyřizování na úřadech – stačí budoucí podobu domu zahrnout už do prvního projektu. 

To by bylo k výhodám, které poznáte ještě předtím, než si do svého nového bydlení přinesete krabice s věcmi a nastěhujete se. Jaké plusy ale objevíte až po pár měsících spokojeného bydlení?

Už jsme se zmiňovali o tom, že se v dřevostavbách příjemně dýchá a žije i za dob letního parna. Cihly jsou známé tím, že do sebe umí akumulovat teplo, které pak sálají dlouhé hodiny, tedy i tehdy, když se snažíte v noci usnout, ale kvůli horku nemůžete zamhouřit oka. Dřevostavby do sebe tolik tepla neakumulují, a proto je lze v noci krásně vyvětrat.

Dřevostavby nejsou hlučné – nebojte se toho ani u patrového domu

Ale to, že se v dřevostavbě krásně spí, není samozřejmě to jediné, co lze o bydlení v těchto moderních domech říct. Mnoho lidí se bojí bydlení v dřevostavbě kvůli údajné hlučnosti. Tato obava ale už dávno není oprávněná. Moderní dřevostavby jsou dnes dokonale zvukově izolované – stejně jako každý jiný dům. Hlučnosti se nemusíte bát ani u patrové dřevostavby – i specialisté z EasyHomes říkají, že o kročejovou izolaci se starají hned dva superhrdinové – kvalitní hobra desky a příjemné vinylové podlahy, které jsou známé tím, že jsou mimořádně tiché. Nedáte na dřevo dopustit a bydlení v dřevostavbě vás láká? Pokud máte ještě v mysli několik nezodpovězených otázek, není nic snazšího, než vzít telefon, vytočit 602 308 267 a zavolat přímo do EasyHomes. Jejich ochotní specialisté se s vámi rádi o dřevostavbách pobaví a prozradí vše podstatné.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky