Balanční židle: zázrak pro váš home office

Trávíte svůj home office tím, že si vezmete notebook na gauč a s prací zároveň sledujete dopolední seriály? Není to ideální, že? Kromě nižší efektivity práce se tento pracovní styl podepisuje negativně i na vašem zdraví. Pokud několik hodin denně prosedíte se zkřivenou páteří s hlavou v předklonu, zaděláváte si na bolesti zad, krční páteře a mnoho dalších neduhů.

Kvalitní pracovní stůl, osvětlení a kancelářská židle = základ správného a zdravého home office

Odborníci radí si domácí pracovní prostor co nejvíce přizpůsobit kanceláři. Základem je pracovní stůl, správné osvětlení a kvalitní kancelářská židle. Výběr židle není jednoduchý. Odvíjí se od toho, kolik hodin denně prací vsedě strávíte. Je to hodina? Dvě? Celý den? Vždy byste měli sedět zdravě, to je jasné. Ale čím déle na židli prosedíte, tím spíše byste měli dbát o její kvalitu a ergonomické provedení.

Sezení na nestabilních pomůckách posiluje stabilizační svalstvo

Klíčem k bezbolestné budoucnosti je balanční židle. Sezení na nestabilních pomůckách je obecně známé jako pro naše tělo prospěšné. Nejznámější nestabilní pomůckou na sezení je asi balanční míč. Sezení a cvičení na něm pomáhá posilovat stabilizační svalstvo. Odborníci ho ale pro dlouhé vysedávání nedoporučují. Tím, že sezení na míči neposkytuje oporu celému tělu, především páteři, se dříve či později stane, že si při sezení na něm začneme různě „hovět“ a nahrbíme se. A to zdravé není.

Balanční židle vás naučí posilovat i vsedě

Balanční židle nabízí díky balanční mechanice stejnou míru nestability, jako když sedíte na míči, navíc ale v každé poloze nabízí oporu celému tělu – zádům, pažím, krční páteři. A to je správné a zdravé. Nonstop balancování je vhodné zejména pro fyzicky zdatnější jedince, ale pokud si vyberete židli, u které jde balanční pohyb zastavit, získáte zároveň kvalitní ergonomickou židli. Takže je to takové chytré 2v1. Posilujete jen, když chcete.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest