designové kuchyně v dřevěném stylu

Designové kuchyně: 4 hlavní trendy na rok 2023

Kuchyně je srdcem domova. To se dočteme úplně všude. Jak se ale v naší kuchyni cítit dobře i v následujícím roce a držet takzvaně basu s měnícími se požadavky? Dneska se podíváme na 4 hlavní trendy pro kuchyně i bydlení obecně, pro rok 2023.

Trend č. 1 Příroda 

Všichni to pociťujeme. Někdo více, někdo méně, ale každý z nás se čím dál tím, více ladí na přírodu. Na svou přirozenost. Utíkáme na procházky do lesa, začínáme si všímat, že planeta potřebuje pomoc a příroda je naší součástí. Máme potřebu se jí více obklopovat a postupně se do ní vracet. V našich interiérech se za poslední roky stále více objevují přírodní prvky. A pokud jste to ještě neudělali, můžete je do své kuchyně zakomponovat právě teď. Jak na to, když mluvíme o kuchyni? Rozdíl bude v tom, pokud se chystáte kuchyni měnit, zařizujete úplně nový domov, nebo jen chcete oživit tu stávající. Ať tak či tak, využijte přírodních dekorů, jako je hlavně teploučké a přívětivé dřevo, dekory kamene nebo betonu. Při plánování nové designové kuchyně můžete vybírat z velkého množství těchto příjemných, přírodních dekorů. Pokud potřebujete svou stávající kuchyni jen oživit, nebojte se přidat dřevěný regál, prkénka nechte volně na pracovní ploše, doplňte květiny, květináče vyměňte za kameninové, nebo betonové. Inspirace je všude kolem spoustu a kreativitě se meze nekladou. 

Trend č. 2 Ekologie 

Když už jsme u té přírody a ochrany naší planety, nejde nezmínit ekologický směr. Co kdyby vaším předsevzetím bylo tentokrát místo hubnutí pečovat více o planetu na které společně žijeme? Stačí začít s málem. Třídit odpad je důležité. Pokud neplánujete pořídit novou linku, přidejte systém na třídění odpadu do té stávající. Co se kuchyně týče, je podstatné zmínit také plýtvání potravinami. Snažte se nakupovat chytře. Plánovat si vaření. Nebo najít v okolí bezobalovou prodejnu. Zásoby potřebujeme všichni, doplnit můžete také špajz, pokud jej ještě nevlastníte. Nebojte se nechat ho vyrobit třeba samostatně, v přírodním dekoru, kterým svou původní kuchyni rozsvítíte. Ať se ještě vrátíme k ekologii. Zamyslete se také nad čistícími prostředky, které používáte. Tady v Čechách, kde využíváme systém čištění odpadních vod, si v podstatě všechno, co do vody vylijeme, můžeme zase v malé míře vrátit zpět do těla. Nikdy není čištění vody úplně dokonalé. Myslete na to. 

Trend č. 3: Harmonie 

Všude kolem nás jsou města, obrazovky, všechno svítí, bliká… a my často potřebujeme jediné – zklidnit svůj zrak a svůj stres. Pomoci si můžeme i barvami, které použijete domácnosti použijeme.
Pro rok 2023 je trendem výběr harmonických barev. Designové kuchyně se vyrábí v mnoha krásných dekorech. Jak ale propojit harmonii s nadčasovostí a z jakých barev tedy vybírat? Za nás vždy vyberte základ, tedy: bílou, šedou, béžovou, tmavě modrou, černou, dekor dřeva nebo betonu. K tomu dolaďte doplňky. Kuchyně není záležitost, kterou měníte každý rok. Většinou ji za život řešíte 2 – 3x, tak vybírejte obezřetně. Tak aby se vám dělala radost dalších mnoho let. Pokud vás láká červená, pudrově růžová, zelená, žlutá a další výrazné barvy, zkuste je do kuchyně propašovat formou doplňků.

Trend č. 4: Kreativita 

Sotva jsme se naučili říkat „NE“, když se nám něco nelíbí, doba přináší stále větší možnosti sebevyjádření. Individualismus je na vzestupu. Kreativita dýchá světem. Nebojte se ani vy zanechat ve své domácnosti, i kuchyni, svůj osobitý podpis. Líbí se vám kombinace stylů? Jen do toho! Pokud vás láká do domácnosti zavést tak zvaný „Berlínský styl“ – tedy každou židli jiného stylu a jiné barvy, k jídelnímu stolu, nebojte se toho. Tak jako vy jste barevná paleta různých pocitů a názorů, i váš domov a vaše místo na vaření může být kombinací mnoha dekorů, stylů a barev. Tak jak to cítíte, tak je to správně. Tedy i po přečtení tohoto článku se držte hesla „Co se mi líbí, to je trendy.“

Kam se obrátit, když si nevíte rady? Stavíte nebo jste se rozhodli s novým rokem jít do výměny stávající kuchyně? Všechny trendy můžete promíchat v příjemném kuchyňském studiu v centru Plzně. Pomohou s výběrem designové kuchyně, která do vašeho prostoru přesně sedne. A víte proč? Plánuje se totiž na míru! Máte tedy nepřeberné množství možností. Nebojte se zakomponovat do návrhu kuchyně úplně všechno. Jak vlastní domácí odpadové hospodářství, tak vybírejte i úsporná světla nebo třeba spotřebiče. S důvěrou se obraťte na Kuchyně Kuchař, v ulici u Zvonu v Plzni. Stanou se vaším parťákem od návrhu až po montáž.
Tak co, jaké bude vaše předsevzetí do nového roku? Zařadit pár nových prvků, nebo rovnou zvolíte kompletní proměnu?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest