světle hnědá venkovní dlažba v imitaci dřeva na moderní zahradě

DIY nápady pro vaši zahradu: Venkovní dlažba proložená přírodními materiály vypadá skvěle

Když vyberete pěknou venkovní dlažbu, nikdy nešlápnete vedle. Kvalitní výrobek bude vypadat skvěle v každé části zahrady. Co když byste ale rádi zapojili svou kreativitu? Máme pro vás několik tipů, jak kombinovat venkovní dlažbu s přírodními materiály tak, abyste vykouzlili osobitý prostor. Dejte své zahradě či terase punc jedinečnosti a zároveň probuďte svou tvořivou část…

Říční kameny

První varianta je proložit dlažbu říčními kameny. Kolem řeky nebo v lese posbírané větší kameny vypadají po zapracování do půdy velmi dobře. Jednoduše vykopete nějakou část svrchní hlíny, na hloubku vybraných kamenů a pak je zahrabete tak, aby povrch byl příjemně pochozí. 

Přírodní dřevo

Takové dřevěné špalíky kombinované s dlažbou vypadají velice zajímavě. Pokud se rozhodnete tvořit zahradu nebo terasu spíše ve východním stylu, cizí tvrdé dřevo bude nejlepší volbou. Pro delší výdrž špalíky vykoupejte v lázni proti dřevokaznému hmyzu. Pokud bude přípravek s UV filtrem, ještě lépe. 

Betonové prvky

Pokud si rádi hrajete, zkuste pracovat s betonem. Buď můžete koupit přímo formy různých tvarů, po jejich složení vznikne betonová venkovní dlažba. Nebo si vytvořit vlastní. Kreativitě se meze nekladou. Jestli vás opravdu baví přírodní motivy, zkuste použít velké listy, na které beton nanesete a po zaschnutí sejmete. Do betonu se perfektně opíše celé žilkování i kresba listu. Můžete je použít jako samostatné „kameny“ tvořící úzké cesty. 

Mozaika

Jestliže jste raději při zemi, ale přece jen chcete vnést do zahrady osobitý styl, volte mozaiku. Jak si vytvořit vlastní? Nejjednodušší je některé dlaždice rozbít na menší kusy a sestavit z nich vlastní obrazce, prolínající se s originální dlažbou. Pokud toužíte po geometrických tvarech, pomůže řezačka. 

Kde vybírat venkovní dlažbu pro základ? Jedině v showroomech KERAMIKA SOUKUP a.s. Potkáte tady velké množství kreativních prodejců, kteří s vámi rádi proberou i tyto neobvyklé možnosti tvoření. Dejte nám do komentářů vědět, jaký styl vyzkoušíte vy.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest