dlažba kolem zahradního bazénu

Dlažba kolem bazénu musí být kvalitní a dobře vypadat! A co ještě? 

Léto klepe na dveře! Pokud plánujete v letošním roce lenošit ve vlastním bazénu, je nejvyšší čas začít kopat! Hrubá stavba je jasná, ale co když se vybírá ta pravá dlažba kolem bazénu?
Je třeba zvážit několik faktorů. My se dnes podíváme na ty nejzásadnější.

Bezpečnost 

Nejdůležitějším faktorem je rozhodně protiskluznost. Zajistit bezpečnost právě na mokré ploše v okolí bazénu, kde hrozí vysoké riziko uklouznutí, je zásadní. První, co tedy dlažba musí splňovat, je vlastnost protiskluznosti! Kromě toho je důležité vzít v úvahu trvanlivost a údržbu dlaždice. Proto vybírejte ty, které jsou speciálně navržené právě pro venkovní použití. Zajistí vám dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům. 

Design

Dalším zásadním faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je vzhled. Dlažba kolem bazénu by měla doladit celkový dojem z venkovního prostoru a oblasti kolem bazénu. K dispozici je nepřeberné množství povrchů, barevných možností, velikostí a tvarů. Pokud se neorientujete, nemáte představu nebo si prostě nedokážete vybrat sami… obraťte se na odborníky v prodejnách a showroomech KERAMIKA SOUKUP. Tady vám zkušení prodejci poradí s výběrem. Také si můžete nechat projekt nakreslit ve 3D. 

Údržba 

Trvanlivost a údržba jsou dalšími důležitými faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru. Materiál by měl být dostatečně odolný, aby vydržel drsné venkovní prostředí a pravidelné používání. Volte materiál nenáročný na údržbu, protože se kolem bazénu mohou hromadit nečistoty. Kromě toho mohou být do konstrukce začleněny speciální bazénové armatury, jako jsou odtokové kanálky nebo odtokové mřížky, aby bylo zajištěno správné odvodnění a hygiena. Výběrem vhodných dlaždic můžete vytvořit kolem bazénu bezpečný, hygienický a vizuálně ohromující venkovní prostor, který vydrží po mnoho let.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest